PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Rank Progress realizuje strategię rozwoju w małych i średnich miastach

Property News 1 kwietnia 2014 15:06

- Ambitne plany zakładają otwarcie łącznie kilkudziesięciu projektów. Obecnie, na różnym etapie zaawansowania, jest dziewięć projektów - poinformował portal Propertynews.pl Jan Mroczka, prezes firmy.

- Zarząd będzie koncentrował się na działalności podstawowej, która do tej pory przyniosła Rank Progress wiele sukcesów, czyli projektach inwestycyjnych w małych i średnich miejscowościach - powiedział Jan Mroczka.

W tym momencie w skład portfela Rank Progress wchodzą głównie duże inwestycje, jak Galeria Piastów w Legnicy, Galeria Świdnicka w Świdnicy, Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze a także Brama Pomorza w Chojnicach. Kolejne inwestycje będą związane z realizacją mniejszych projektów handlowych.

- Do tej pory spółka zbudowała w tym formacie obiekty w Oleśnicy i Grudziądzu. W tym roku najprawdopodobniej zostanie rozpoczęty, a być może i zakończony projekt w Krośnie. Plan jest na bieżąco modyfikowany, zgodnie z potrzebami rynku oraz możliwościami i priorytetami inwestycyjnymi Rank Progress - tłumaczył prezes firmy.

Obiekt w Oleśnicy, jak informowaliśmy na łamach portalu, zostanie otwarty w maju. Jeszcze w tym roku zakończona zostanie budowa inwestycji w Pile (prawdopodobnie we wrześniu). Spodziewana data otwarcia projektu to październik.

Jeśli chodzi o inwestycję w Krośnie, w tym momencie Rank Progress posiada już ważne pozwolenie na budowę. Trwają procedury związane z wyborem generalnego wykonawcy.

Firma planuje kolejne inwestycje m.in. w Kołobrzegu i Kielcach. W obydwu przypadkach zabezpieczono już grunt pod budowę oraz trwają prace związane z komercjalizacją. Na etapie projektowania pozostaje także projekt pod Warszawą. Tu termin rozpoczęcia budowy zależy głównie od decyzji w sprawie układu drogowego wokół obiektu.

Pierwsze pozwolenia Rank Progress otrzymał już w przypadku inwestycji w Mielcu, Wejherowie i Olsztynie.

- Spółka prowadzi obecnie procedury administracyjne związane z przygotowaniami do realizacji obiektu w Mielcu. Rank Progress uzyskał już zezwolenie na przebudowę zewnętrznego układu drogowego w pobliżu planowanego obiektu oraz urządzeń infrastruktury technicznej i linii energetycznych, które kolidują z planowaną inwestycją. Równocześnie trwa także komercjalizacja galerii - powiedział Jan Mroczka.

Inwestycja w Wejherowie jest na etapie prac projektowych. Przygotowanie projektu budowlanego powierzono pracowni Arkon Studio z Gdańska. Powstał już projekt koncepcyjny, a sama spółka prowadzi uzgodnienia formalno-prawne dotyczące inwestycji.

W przypadku inwestycji w Olsztynie Rank Progress uzyskał już decyzję środowiskową, a obecnie przygotowuje się do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę obiektu, co jest uzależnione od procesów administracyjnych prowadzonych przez miasto. Po otrzymaniu pozwolenia rozpocznie się procedura wyboru generalnego wykonawcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  11,51

 • Min

  9,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane