PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rank Progress rusza z projektem minicentrów handlowych

Autor: dlahandlu,pl 3 stycznia 2013 11:03

Rank Progress rusza z projektem minicentrów handlowych

Rank Progress podpisał przedwstępną umowę zakupu gruntu w Oleśnicy, gdzie powstanie pierwsze z 81 planowanych przez spółkę minicentrów handlowych.

Zgodnie z zapowiedziami zarządu legnickiego dewelopera, spółka rozpoczyna rozpisany na kilka lat projekt, zakładający budowę 81 małoformatowych centrów handlowych w miastach liczących poniżej 50 tysięcy mieszkańców. Rank Progress podpisał przedwstępną umowę zakupu gruntu w Oleśnicy, gdzie wiosną ruszy budowa pierwszego tego typu obiektu.
- Grunt ten przejmujemy od inwestora, który uzyskał wszelkie niezbędne decyzje administracyjne konieczne do rozpoczęcia budowy. Z realizacją projektu ruszymy zapewne pod koniec pierwszego półrocza 2013 roku - mówi Jan Mroczka, prezes Rank Progress. - Wejście do mniejszych miast z centrami  o powierzchni handlowej około 6 tys. mkw. to dla nas jeden z priorytetów na najbliższe lata. Wierzymy, obserwując duże zainteresowanie za strony najemców, że będzie on dużym sukcesem. Segment ten ma w naszej ocenie bardzo duży potencjał - podkreśla Jan Mroczka. Dodaje jednocześnie, że obecnie prowadzone są rozmowy z kilkunastoma podmiotami na temat przejęcia inwestycji w początkowej fazie lub zakupu gruntów pod takie małoformatowe obiekty.
Zgodnie z obecnym planem, legnicki deweloper komercyjny będzie budował od 4 do 10 minicentrów rocznie. - Założenia te są ostrożne i realistyczne. Jesteśmy w stanie prowadzić jednocześnie kilka dużych i nawet kilkanaście małych projektów w roku. Cykl budowy w przypadku małych obiektów jest relatywnie krótki - trwa około 6 miesięcy - i nie wymaga dużych nakładów finansowych - zapewnia Jan Mroczka.
Według deklaracji zarządu Rank Progress, minicentrum w Oleśnicy zostanie oddane do użytku na przełomie 2013 i 2014 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane