PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rank Progress sfinalizował sprzedaż galerii w Pile

Autor: dlahandlu.pl 27 sierpnia 2014 19:06

Rank Progress podpisał z Grupą Immofinanz umowę ostateczną sprzedaży pilskiej galerii handlowej będącej jeszcze w trakcie realizacji. Wartość transakcji to prawie 58 mln zł netto.

- Zgodnie z sygnowanym właśnie dokumentem austriacka grupa przejęła nieruchomość, zrefinansowała nakłady poniesione do tej pory przez Rank Progress oraz sfinansuje budowę do momentu oddania obiektu do użytku. Kwota, którą dostał Rank Progress za nieruchomość, to 57,7 mln zł netto. Dodatkowo legnicka spółka otrzyma wynagrodzenie za doprowadzenie do końca prac konstrukcyjnych i procesu komercjalizacji oraz będzie uczestniczyć w zyskach z projektu w z góry ustalonych zasadach (tzw. earn-out). Wysokość earn-outu będzie zależeć od spełnienia wynegocjowanych parametrów finansowych.

Prezes Rank Progress nie wyklucza, że przy niektórych z innych inwestycji realizowanych przez dewelopera może dojść do współpracy z Grupą Immofinanz na podobnych zasadach, co w przypadku pilskiej galerii. Rozmowy dotyczące ewentualnej współpracy są w toku. Zgodnie z deklaracjami obu stron mogą one obejmować nie tylko wspólną realizację rozpoczętych już inwestycji, ale również nabycie na rynku projektów o dużym potencjale rozwoju.

Budowa galerii w Pile rozpoczęła się w połowie września 2013 r. Otwarcie obiektu planowane jest na październik 2014 roku. Powierzchnia najmu centrum to 24,1 tys. mkw i ok. 70 lokali. Przy obiekcie powstanie parking z 560 miejscami postojowymi. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie ok. 30 tys. mkw. Rank Progress na ten rok planuje oddanie parku handlowego w Krośnie. Jednocześnie spółka zamierza jesienią ruszyć z budową galerii Aviator w Mielcu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane