Rank Progress sprzeda spółce Zizia dwa kłodzkie centra handlowe za 39,6 mln euro

Autor: dlahandlu.pl 6 kwietnia 2011 09:48

Rank Progress sprzeda spółce Zizia dwa kłodzkie centra handlowe za 39,6 mln euro

Rank Progress poinformował, że spółki zależne firmy - Progress II i Progress III - podpisały ze spółką Zizia (spółką połączoną z funduszami Blackstone Real Estate) przedwstępną umowę sprzedaży dwóch kłodzkich obiektów - Galerii Twierdza I oraz Parku Handlowego Twierdza II.

Na podstawie umowy strony zobowiązały się zawrzeć przyrzeczoną umowę sprzedaży nie później niż do dnia 31 maja 2011 r. za łączną kwotę 39 600 000 euro netto.

Powierzchnia najmu Galerii Twierdza I wynosi 12.255 mkw., a Parku Handlowego Twierdza II - 10.824 mkw.

- Blackstone Group to jeden z głównych graczy na globalnym rynku inwestycyjnym. Podpisana umowa pokazuje nie tylko rosnące zainteresowanie polską gospodarką ze strony funduszy zagranicznych. Pokazuje, że Rank Progress to wiarygodny partner, który ma do zaoferowania znakomicie działające centra przynoszące dobre i stabilne zyski. Blackstone Group docenił nie tylko konkretną wartość ale także potencjał, który od lat konsekwentnie budujemy - podkreśla Jan Mroczka, prezes Grupy kapitałowej Rank Progress SA.

- Instytucje finansowe wyrażają chęć współpracy w realizacji naszej strategii rozwoju. Na rynku są podmioty zainteresowane naszym portfelem, z którymi warto rozmawiać. Jak już wielokrotnie podkreślałem, fundusze inwestycyjne kreują popyt, dzięki czemu spadają stopy kapitalizacji, a developerzy powierzchni komercyjnych wykorzystując te tendencje , mogą sprzedawać obiekty po atrakcyjnych cenach i realizować kolejne inwestycje. Dlatego wartość Rank Progress SA rośnie. Jestem przekonany, że już wkrótce, jak rekomendują analitycy finansowi, będziemy świadkami znacznego wzrostu akcji spółki - dodaje prezes.

Blackstone Group to amerykański fundusz inwestycyjny założony w 1985 roku. W 2010 roku osiągnął przychód netto w wysokości 1,4 mld $, zaś zysk netto w wysokości 702 mln $.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Andrzej 2011-04-13 15:14:47

    Rozbudować centrum Galeria Twierdza Kłodzko , tyle wolnych terenów przy niej . Super lokalizacja

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane