Rank Progress sprzedaje kolejne galerie funduszowi Blackstone Real Estate

Autor: dlahandlu.pl 15 kwietnia 2011 11:26

Rank Progress sprzedaje kolejne galerie funduszowi Blackstone Real Estate

Spółka zawarła przedwstępne umowy sprzedaży Galerii Tęcza w Kaliszu i Galerii Twierdza w Zamościu. To kolejne umowy legnickiego dewelopera z amerykańskimi funduszami. Kwota transakcji opiewa na 352 mln złotych.

Centrum Handlowe w Zamościu, którego otwarcie planowane jest na połowę maja tego roku kupi od E.F. Progress III Sp. z o.o. należącej do Grupy Kapitałowej Rank Progress spółka Rumex Sp. z o.o. - połączona z funduszami Blackstone Real Estate. Obie strony zobowiązały się zawrzeć przyrzeczoną umowę sprzedaży nie później niż do końca lipca za kwotę 48.223.059 euro netto, przy czym ostateczna cena sprzedaży może ulec zmianie w umowie przyrzeczonej po zakończeniu badania due diligence prowadzonego przez kupującego.

Z kolei budowaną w Kaliszu Galerię Tęcza, która pierwszych klientów zaprosi na zakupy w październiku tego roku, kupuje od E.F. Progress I Sp. z o.o. ( Grupa Kapitałowa Rank Progress) także połączona z Blackstone Real Estate spółka Plantago Sp. z o.o. Kwotę transakcji, która ma być zrealizowana do 30 grudnia tego roku, ustalono na poziomie 39.800.035 euro netto.

- Tydzień temu zawarliśmy ze spółka Zizia przedwstępną umowę sprzedaży naszego centrum w Kłodzku za kwotę 158 mln złotych. Dzisiaj te same fundusze zawierają z nami kolejne umowy. Jednym słowem, nasze centra handlowe zostały docenione przez inwestorów. Rank Progress to wiarygodny partner z którym współpraca przynosi dobre i stabilne zyski - podkreśla Jan Mroczka, prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

Centrum Handlowe Galeria Twierdza w Zamościu , w której trwają ostatnie przygotowania do zaplanowanego na połowę maja otwarcia, ma 31,5 tys. mkw powierzchni całkowitej i parking na 850 miejsc. Wysoki stopień komercjalizacji sięgający 95 procent i wiodące brandy (miedzy innymi : Media Markt, Marks & Spencer, H&M, Intermarche) gwarantują wysokie obroty całego centrum i godziwe zyski z najmu powierzchni. W 60 - tysięcznym Zamościu nie ma galerii handlowej, najbliższe podobne centrum znajduje się w odległym Lublinie.

Usytuowana w centrum Kalisza Galeria Tęcza ma być otwarta w październiku. Podobnie jak galeria zamojska ma bardzo wysoki stopień komercjalizacji. Na 33, 5 tys. mkw znajdą się supermarket spożywczy, wielosalowe kino Cinema3D, centrum fitness i ponad 50 sieciowych butików.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,49

  • Śr

    6,86

  • Min

    3,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane