PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rank Progress sprzedał część galerii Twierdza Kłodzko za 38 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 3 września 2010 10:46

Za łączną kwotę prawie 38 milionów złotych Rank Progress sprzedał Leroy Merlin Inwestycje swoją nieruchomość na terenie regionalnego centrum handlowego Twierdza Kłodzko.

Obiekt obejmuje grunt o powierzchni 8 869 mkw. oraz posadowiony na nim supermarket budowlany, którego do tej pory Leroy Merlin był najemcą.

Rank Progress jest właścicielem dwóch własnych centrów handlowych: Galerii Piastów w Legnicy i Galerii Twierdza Kłodzko w Kłodzku. W grudniu zostanie oddany ostatni etap rozbudowywanego centrum w Kłodzku, które powiększy się o wielosalowe kino. Całe centrum będzie miało łącznie ponad 30 tys. mkw powierzchni.

Równocześnie spółka buduje Galerię Tęcza w Kaliszu, Galerię Twierdza w Zamościu, przygotowuje się do otwarcia w październiku Pasażu Grodzkiego w Jeleniej Górze i kończy procedury związane z rozpoczęciem inwestycji w Świdnicy, gdzie planowana jest Galeria Świdnicka. Od początku swojej działalności spółka wybudowała 36 centrów handlowych (własnych i na zlecenie sieci handlowych Castorama, Carrefour, Tesco, Leroy Merlin).

Plany inwestycyjne Rank Progress zakładają zainwestowanie w latach 2010-2012 500 mln zł i realizacje 106 tys. mkw powierzchni handlowej.

Od 8 lipca Rank Progress jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ubiegły rok spółka zamknęła 74 mln zł. zysku netto, zaś na ten rok przewidywany jest zysk na poziomie 89 mln.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,78

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane