Rank Progress sprzedał Galerię Tęcza za 154 mln zł

Autor: www.dlahandlu.pl 9 lutego 2012 09:14

Spółka zależna Rank Progressu podpisała ze spółką Kalisz Retail (połączoną z funduszami Blackstone Real Estate) umowę sprzedaży Galerii Tęcza w Kaliszu o powierzchni najmu wynoszącej 16.100 mkw. Oznacza to, że całkowita wartość nieruchomości sprzedanych przez giełdową spółkę w ostatnich dziewięciu miesiącach przekroczyła pół miliarda złotych.

Wartość przedmiotowej transakcji sprzedaży nieruchomości wynosi 37.000.000 euro czyli 154.327.000 zł.

 - Galeria Tęcza w Kaliszu to jedna z naszych najbardziej udanych inwestycji. Dość powiedzieć, że w ciągu miesiąca od otwarcia centrum odwiedziło je ponad pół miliona klientów. Możliwości, jakie stwarza obiekt w Kaliszu, dostrzegł nasz sprawdzony partner - Blackstone Real Estate, który kupił od nas już centra handlowe w Kłodzku i Zamościu. Niewykluczone, że wkrótce dokonanym kolejnych transakcji, bo zainteresowanie naszymi inwestycjami ze strony potencjalnych nabywców jest bardzo duże - mówi Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress SA.

Dokonana transakcja to kolejna duża umowa sfinalizowana przez Rank Progress w ostatnich trzech kwartałach, a całkowita wartość sprzedanych w tym okresie przez legnicką firmę nieruchomości wyniosła ponad 580 mln zł. Największy przychód zapewniła spółce dotychczas sprzedaż Galerii Twierdza w Zamościu. Wartość tej umowy to 44 mln euro netto, czyli około 190 mln zł. Zysk ujęty przez grupę kapitałową to 90 mln zł. Według raportu Jones Lang LaSalle, była to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości handlowych w 2011 r.

Jak zapowiada zarząd Rank Progress, spółka nie zamierza zwalniać tempa. - Wielu deweloperów wstrzymuje swoje działania, ale my nie widzimy takiej konieczności. Paradoksalnie kryzys może być dla nas szansą na jeszcze szybszy rozwój. W 2012 r. rozpoczniemy równocześnie realizację kolejnych kilku lub kilkunastu projektów, zarówno deweloperskich, jak i predeweloperskich - zapowiada Jan Mroczka.

Jak już pisaliśmy, na budowę obiektu Grupa Rank Progress przeznaczyła ok. 111,5 mln zł. Szacowane przychody z wynajmu Galerii Tęcza to około 3,2 mln euro rocznie.

Galeria Tęcza to centrum handlowe w Kaliszu o łącznej powierzchni 33 750 mkw. W galerii znajduje się pięciosalowe kino Cinema3D, centrum fitness, supermarket spożywczy i blisko 80 sklepów sieciowych marek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane