PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rank Progress sprzedał Galerię Twierdza

Autor: www.dlahandlu.pl 1 września 2011 10:42

Spółka zależna Rank Progress SA podpisała z firmą Zamość Retail, która połączona jest z funduszami Blackstone Real Estate, umowę sprzedaży Galerii Twierdza w Zamościu. Wartość transakcji to 44,144 mln euro.

Umowę sprzedaży Galerii Twierdza w Zamościu Grupa Kapitałowa Rank Progress SA zawarła ze spółką połączoną z funduszem Blackstone Real Estate. Obiekt, otwarty w maju tego roku, wybudowany za ok. 90 mln zł, został sprzedany za 44 mln euro netto, czyli ok. 180 mln zł.

Wartość księgowa nieruchomości, której przychód z wynajmu powierzchni wyniósł w 2011 r. (od otwarcia obiektu w maju tego roku) prawie 4 mln zł, opiewała na kwotę przekraczającą 173 mln zł. Zysk z całej inwestycji ujęty przez Grupę Kapitałową wyniósł 90 mln zł. Środki ze sprzedaży Galerii Twierdza zostaną przeznaczone na kolejne inwestycje Rank Progress.

- Galeria Twierdza to obiekt bardzo atrakcyjny, co potwierdza dzisiejsza transakcja. Nasz obiekt został dobrze wyceniony, czego dowodem jest cena sprzedaży. Ponadto, choć Zamość liczy niewiele ponad 66 tys. mieszkańców, inwestycja w tym mieście może być interesująca dla inwestorów. Wierzymy, że małe i średnie miasta stanowią ogromny potencjał rozwojowy i będą rozwijać się w najbliższym czasie szybciej, niż aglomeracje miejskie. W takich lokalizacjach jest miejsce i zapotrzebowanie na tego rodzaju projekty i w nich właśnie jesteśmy liderem. Liczymy na to, że kolejne nasze inwestycje będą równie atrakcyjne dla potencjalnego inwestora. Nie wykluczamy budowy nowych obiektów z myślą
o ich sprzedaży"- deklaruje Jan Mroczka, prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

W maju spółka zależna od Rank Progress sprzedała spółce powiązanej z funduszem Blackstone Real Estate Galerię Twierdza I oraz Park Handlowy Twierdza II w Kłodzku za 149 mln zł netto. Wartość księgowa nieruchomości, których przychód z wynajmu powierzchni wyniósł w 2010 r. ponad 18 mln zł, opiewała na koniec ubiegłego roku na kwotę przekraczającą 132 mln zł. Zysk z wyceny ujęty przez Grupę Kapitałową wyniósł 48 mln zł.

W kwietniu br. Grupa Kapitałowa Rank Progress podpisała natomiast z Amerykanami przedwstępną umowę sprzedaży Galerii Tęcza w Kaliszu, której otwarcie planowane jest w październiku. Transakcja sprzedaży obiektu, na którego budowę sponsor projektu, Rank Progress, przeznaczy ok. 112 mln zł, ma zostać zawarta do 30 grudnia br. Kwotę transakcji ustalono na 39,8 mln euro netto. Ostateczna cena sprzedaży centrum może ulec zmianie w umowie przyrzeczonej po zakończeniu badania due diligence prowadzonego przez kupującego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,98

  • Śr

    3,22

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane