Rank Progress wynajął 5,5 tys. mkw. powierzchni w swoich centrach

Autor: dlahandlu.pl 12 października 2010 16:00

Blisko 5,5 tys. mkw. powierzchni zostało wynajęte w ostatnim czasie w galeriach należących do legnickiego developera. Dział komercjalizacji spółki podpisał umowy z kilkunastoma sieciami na ulokowanie ich salonów w centrach handlowych w Legnicy, Kaliszu, Zamościu i Świdnicy.

 - Widać dynamizm i coraz większe zainteresowanie sieci nowymi lokalizacjami - mówi Piotr Kowalski, dyrektor działu komercjalizacji w Rank Progress SA. - W ostatnim czasie sfinalizowaliśmy kilkanaście ważnych kontraktów. Są wśród nich także lokalni najemcy, ponieważ realizując naszą strategię stawiamy także na współpracę z markami, które mają ugruntowaną pozycję w regionie - dodaje.
Wśród nowych najemców znajdą się między innymi Intermarche, centra fintness, sieć pralni chemicznych, sieć restauracji oraz kawiarni.

- W naszych galeriach mamy wiodące brandy: Media Markt, Media Expert, Marks&Spenser, Empik, Douglas, Reserved , Rossmann, Carrefour, Piotr i Paweł, H&M, New Yorker, Kappahl, KFC, Burger King I centra fitness. Podpisaliśmy strategiczne porozumienie z Marks & Spencer dotyczące najmu powierzchni handlowych w realizowanych przez nas obiektach - mówi Jan Mroczka.

Spółka ściśle współpracuje ze znanymi markami. Nowe projekty są wnikliwie analizowane przez finansistów oraz sieci, które decydują się na wynajem powierzchni w centrach handlowych po trwających czasami miesiącami rozmowach. Mają jednak pewność, że nowy salon będzie generował odpowiednie zyski. - Mamy własny, stworzony od podstaw dział komercjalizacji, dlatego negocjując stawki czynszu jesteśmy w stanie dostosować je do parametrów danej inwestycji. Współpraca z najemcami jest elastyczna, w trudnych sytuacjach negocjujemy i pomagamy im poprzez czasowe obniżenie stawek czynszu czy dodatkowe promocje. Z naszymi partnerami związujemy się na lata i chcemy im zagwarantować, że dane centrum będzie funkcjonować przez długi czas - podkreśla prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress.

Dynamika w komercjalizacji powierzchni handlowych należących do Rank Progress wpływa także współpracę z bankami. We wrześniu spółka zawarła z Bankiem Polska Kasa Opieki S.A.) umowę kredytu o charakterze budowlanym (na prawie 23,2 mln zł) oraz o charakterze inwestycyjnym w wysokości 5, 545 mln euro.

Spółka planuje wkrótce otwarcie w Jeleniej Górze Pasażu Grodzkiego oraz rozpoczęcie realizacji Galerii Świdnickiej. Trwa budowa Galerii Tęcza w Kaliszu, Galerii Twierdza w Zamościu oraz ostatni etap rozbudowy Galerii Twierdza Kłodzko w Kłodzku. Spółka planuje kolejne inwestycje. W sierpniu podpisała znaczącą umowę z dużym operatorem sieciowym.

Plany Rank Progress zakładają zainwestowanie w latach 2010-2012 500 mln zł i realizację ok. 180 tys. mkw powierzchni handlowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,94

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane