Rank Progress zbuduje centrum handlowe w Wejherowie

Autor: www.dlahandlu.pl 4 stycznia 2013 09:43

Rank Progress wraz z partnerem wygrał przetarg publiczny na zakup gruntu w ścisłym centrum Wejherowa. Planowana jest tam dwupoziomowa galeria handlowa.

Obiekt w Wejherowie będzie kolejną śródmiejską galerią w portfolio legnickiego dewelopera. Według obecnych założeń, będzie on łączył w sobie funkcje handlowe, rozrywkowe i usługowe. Całkowita powierzchnia najmu centrum wyniesie około 14 tys. mkw. na dwóch poziomach, przy czym dolny ma być przeznaczony wyłącznie na miejsca parkingowe.

- Mamy na koncie już kilka tego typu bardzo udanych projektów. Wierzymy, że galeria w Wejherowie powtórzy te sukcesy, tym bardziej, że będzie to jedyny tak nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt w tym mieście - przekonuje Jan Mroczka, prezes Rank Progress. - Biorąc pod uwagę znaczenie tej galerii dla miasta, liczymy na sprawną współpracę lokalnych władz - dodaje.

Projekt będzie realizowany wraz z partnerem w formie joint venture. Partnerzy będą po równo partycypować w kosztach budowy i zyskach z wynajmu oraz ewentualnej sprzedaży.

Zgodnie z warunkami przetargu, 7 mln zł za rzeczoną działkę ma zostać opłacone do końca kwietnia 2013 roku. Zarząd Rank Progress szacuje, że budowa centrum może ruszyć wiosną 2014 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem obiekt będzie oddany do użytku półtora roku później.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,80

  • Min

    2,86

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane