PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rank Progress zwiększa zysk o 143 proc. i podwyższa prognozę zysku na 2011

Autor: www.dlahandlu.pl 15 listopada 2011 10:25

GK Rank Progress opublikowała wyniki za trzeci kwartał 2011 r. Spółka osiągnęła 41,2 mln zł zysku netto, o 143 proc. więcej niż w tym samym kwartale roku ubiegłego. Narastająco, po trzech kwartałach roku bieżącego, zysk netto był wyższy o 23 proc. w odniesieniu do tego samego okresu roku 2010. Firma jednocześnie zweryfikowała tegoroczne prognozy i podwyższyła przewidywany wynik netto do 134,3 mln zł.

Przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej wyniosły w trzecim kwartale 2011 r. 21,4 mln zł, co oznacza wzrost o 71 proc. w odniesieniu do tego samego kwartału roku 2010. Narastająco, po trzech kwartałach, spółka osiągnęła przychody w wysokości 54,8 mln zł, o 47 proc. więcej niż w analogicznym okresie minionego roku.

Aktywa firmy, po trzech kwartałach, zwiększyły się do kwoty 931,7 mln zł i były większe o ponad 21 proc. od wartości notowanej na koniec trzech kwartałów roku ubiegłego. O 24 proc., do kwoty 430,1 mln zł, zwiększył się natomiast kapitał własny spółki w tym samym okresie.

Grupa Kapitałowa Rank Progress dokonała korekty prognozy na 2011 rok. Zysk netto został podwyższony do 134,3 mln zł. W ten sposób spółka podtrzymała prognozę zysku na wysokim poziomie.

- Realizujemy nasze zamierzenia zgodnie z planem i jesteśmy spokojni o tegoroczny wynik. W branży nieruchomości komercyjnych panuje ożywienie, a rynki lokalne są wciąż nienasycone wysokiej jakości obiektami handlowymi. To sprawia, że nasze inwestycje, zarówno te już realizowane, jak i planowane, mają stabilne i bezpieczne fundamenty. W czwartym kwartale sprzedamy Galerię Tęcza w Kaliszu, którą uruchomiliśmy w planowanym terminie - z końcem października, zakończymy budowę hipermarketu Dom i Ogród w Miejscu Piastowym koło Krosna dla sieci OBI i dokonamy sprzedaży nieruchomości gruntowych firmie IKEA. Niedawno natomiast sprzedaliśmy galerię handlową
w Zamościu, za którą otrzymaliśmy ok. 180 mln zł w gotówce. Wyróżniamy się więc na tle branży bardzo dobrym wskaźnikiem płynności, co w dobie zawirowań na rynkach finansowych i ogólnej niepewności co do przyszłości gospodarek poszczególnych krajów UE ma istotne znaczenie. Finansując projekty z własnych zasobów, jesteśmy w mniejszym stopniu uzależnieni od dekoniunktury na rynkach finansowych, a nasze inwestycje zyskują dobre perspektywy - mówi Jan Mroczka, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

Transakcja sprzedaży Galerii Tęcza w Kaliszu spółce powiązanej z funduszem Blackstone Real Estate ma zostać zawarta do 30 grudnia br. Kwotę transakcji ustalono na ok. 39,8 mln euro netto, przy czym może ona ulec zmianie po zakończeniu procesu due diligence.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane