PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ranking Polityki: Handel wyciągnął Polskę z opresji

Autor: dlahandlu.pl 6 maja 2010 11:56

Grupa EKO Holding S.A. zajęła 174. pozycję w rankingu największych polskich przedsiębiorstw 500 Polityki za 2009 rok. W rankingu uwzględniono prognozy przychodów ze sprzedaży EKO Holding na poziomie 1,2 mld złotych.

W słowie wprowadzającym do raportu Paweł Tarnowski napisał: „Rok 2009 był dla polskiej gospodarki wyjątkowo trudny. Całą gospodarkę wyciągnął z opresji jednak przede wszystkim sektor usług i handel. To im zawdzięczamy zielony kolor Polski na gospodarczej, czerwonej, mapie Europy." 

Redakcja Polityki przygotowała również ranking największych polskich firm handlowych. Grupa zajęła w tym zestawieniu szesnaste miejsce.
W kilka tygodni po debiucie EKO Holding trafił również do pierwszej pięćdziesiątki największych spółek giełdowych (49 pozycja rankingu „Polityki") oraz znalazł się na ósmej pozycji wśród największych firm województwa dolnośląskiego.

Działalność Grupy EKO Holding koncentruje się w obszarach sprzedaży detalicznej i hurtowej. W skład Grupy wchodzi blisko 220 sklepów EKO, tworzących jedną z największych sieci supermarketów w Polsce oraz ponad 500 sklepów Rabat, objętych umowami franczyzowymi. Do EKO Holding należy również Polska Grupa Drogeryjna, lider hurtowej dystrybucji artykułów drogeryjnych w kraju. W ostatnim czasie firma przejęła sieć sklepów Inter-Kram.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane