Rano Zebrano: Polacy chcą wiedzieć skąd pochodzi jedzenie, które kupują

www.portalspozywczy.pl 28 lutego 2017 13:37

- Kiedyś każdy mieszkaniec miasteczka wiedział, do którego sklepiku iść po ser, a do którego po wędlinę, dokąd udać się po dobre mleko. Miał pewność, że to, co kupuje jest świeże i pełnowartościowe, a jeśli miał zastrzeżenia – zgłaszał je konkretnej osobie. Nasza strona umożliwia zgłoszenie uwag poszczególnym dostawcom, choć częściej otrzymują oni wiadomości w rodzaju „Pani Basiu, te ogórki to nie ogórki, to poezja” - mówi w rozmowie z serwisem www.portalspozywczy,.pl Przemek Sendzielski, założyciel i właściciel Rano Zebrano, internetowego targu lokalnej żywność.

Rano Zebrano to internetowy targ lokalnej żywność, na którym warszawiacy mogą kupić żywność prosto od rolników z Mazowsza. Firma oferuje ok. 800 artykułów (oprócz warzyw i owoców również nabiał, wędliny, chleb i przetwory) pochodzących od blisko 50 dostawców.

Czy polscy konsumenci świadomie i chętnie poszukują żywności wiadomego pochodzenia?

Polacy są coraz bardziej wyczuleni na to, skąd pochodzi jedzenie, które kupują, jak jest wytwarzane, co zawiera. Wiele osób robi zakupy na www.RanoZebrano.pl właśnie dlatego, że każdy produkt opisujemy – można zapoznać się z metodą jego uprawy lub wytwarzania. Przybliżamy również sylwetki samych producentów. Opowiadamy historię Pracowni Pieczywa pani Teresy, a także w jaki sposób jest wypiekany jej pyszny chleb żytni z czarnuszką i solą. Przybliżamy też sylwetki rolników. Wykorzystujemy internet do przywrócenia tradycyjnych relacji między producentami, a odbiorcami docelowymi.

Czy chętnie sięgają po spożywcze produkty eko?

Wszystkie produkty na RanoZebrano.pl uprawiane są w sposób tradycyjny i ekologiczny, większość z nich posiada certyfikaty. Produkty ekologiczne wybrało w styczniu br. ok. 30 procent naszych klientów, inny mi słowy – w co trzecim zamówieniu znajdował się przynajmniej jeden produkt ekologiczny. Nasz biznes rządzi się sezonowością, więc w okresie letnim mamy w ofercie więcej warzyw i owoców, również takich, które posiadają eko-certyfikaty. Wszystkie nasze warzywa i owoce pochodzą z upraw prowadzonych w sposób naturalny – produkty z przydomowego ogródka pani Grażyny Cywińskiej klienci doceniają równie mocno jak te z certyfikatami. Świadczy o tym popularność wszystkich świeżych owoców i warzyw w sezonie letnim, gdy w naszej ofercie jest ich najwięcej. W sierpniu ubiegłego roku co piąte zakupy zawierały produkty posiadające certyfikaty ekologiczne.

Więcej na portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane