Raport Deloitte: Firmy czeka rewolucja w kwestii zarządzania zasobami ludzkimi

Autor: dlahandlu.pl 11 kwietnia 2018 11:57

Rosnące oczekiwania i aspiracje młodych ludzi przyczynią się do zmian w podejściu firm do spraw związanych z zatrudnieniem i organizacją pracy. Wynika to z tego, że podstawą oceny przedsiębiorstw nie są już tylko kryteria finansowe czy jakość produktów i usług. Obecnie firmy ocenia się na podstawie relacji z pracownikami, klientami oraz lokalną społecznością, a także ich ogólnym wpływem na środowisko i społeczeństwo – wynika z raportu firmy Deloitte „Global Human Capital Trends 2018”.

- Firmy coraz częściej rozumieją, że ich sukces jest nierozerwalnie związany z wpływem społecznym, który generują. Wiodące światowe organizacje już dawno włączyły odpowiedzialność do swoich strategii biznesowych. Teraz, dzięki zmianom, które zachodzą przy udziale rosnących oczekiwań i aspiracji młodych ludzi, wpływ społeczny wchodzi mocno w nowy obszar – HR – czytamy w raporcie Deloitte.

Tematem raportu Deloitte Global Human Capital Trends 2018 jest radykalna zmiana, z którą będą musieli zmierzyć się liderzy biznesowi na całym świecie: gwałtowna popularyzacja idei firmy odpowiedzialnej, z misją, przyczyniającej się do pozytywnej zmiany społecznej.

Transformacja kultury organizacyjnej w oparciu o zmiany społeczne, oczekiwania nowych pracowników w zakresie elastyczności czasu i miejsca pracy, nowych ścieżek kariery, spłaszczania struktur zespołów – to wyzwania, z którymi będą mierzyły się działy Human Resources.

- W 2018 roku jesteśmy świadkami ważnych zmian w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, miejsca pracy oraz technologii wykorzystywanych w celach biznesowych. Tegoroczne badanie, przeprowadzone wśród ponad 11 tysięcy liderów biznesowych i HR-owych w 124 krajach, w tym 198 z Polski, a także rozmowy z przedstawicielami kadry kierowniczej największych organizacji naszych czasów pozwalają stwierdzić, że czekają nas diametralne zmiany – głosi raport.

Wśród czynników wymuszających gwałtowne tempo zmian można wyróżnić trzy główne trendy: siłę jednostki (głównie za sprawą pokolenia milenialsów), wypełnianie przez biznes misji społecznej oraz wpływ zmian technologicznych na zrównoważony rozwój.

W grupie milenialsów kapitał społeczny w ogromnym stopniu determinuje wybór miejsca zatrudnienia i wpływa na decyzje zakupowe. Aż 86% młodych ludzi uważa, że sukces przedsiębiorstwa należałoby postrzegać również w innych kategoriach, nie tylko w kategorii wyniku finansowego. W wielu krajach ta grupa już stanowi większość pracowników, a z czasem ich wpływ będzie się tylko zwiększał. Na umacnianie pozycji jednostki korzystnie wpływa rosnące usieciowienie, dzięki któremu możliwe jest wyszukiwanie informacji na temat firm i oferowanych przez nie produktów, wyrażanie swoich opinii szerokiej publiczności oraz angażowanie się w ruchy społeczne w czasie rzeczywistym na całym świecie.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,49

  • Śr

    5,15

  • Min

    3,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane