PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Raport IRI: Europejczycy szukają w sieci informacji o produktach, a na zakupy idą do sklepu

Autor: dlahandlu.pl, za esmmagazine.com 29 września 2017 11:54

Coraz więcej Europejczyków, zanim zrobi zakupy spożywcze, szuka w internecie informacji na temat promocji i oferty sklepu – wynika z badania firmy IRI. 37 proc. badanych powiedziało jednak, że nie zamierza robić zakupów przez internet - informuje serwis esmmagazine.com.

Ponad jedna trzecia konsumentów mówi, że  szuka informacji w internecie, przy czym 34 proc. osób robi to przed rozpoczęciem zakupów, a 36 proc. w ich trakcie. Prawie dwie trzecie (65 proc.) konsumentów stwierdziło, że dzięki temu wysiłkowi udało im się zaoszczędzić pieniądze.

- Ewidentnie widać, że konsumenci szczegółowo planują co kupią, aby poczynić oszczędności. Upewniają się także, czy produkty, które nabywają są zdrowe i zgodne z ich oczekiwaniami – mówi Livio Martucci, dyrektor IRI.

- Kluczowe znaczenie dla osób, które szukają w internecie informacji o produktach są: zwiększone zapotrzebowanie na zdrowe potrawy np. wegańskie i bezglutenowe oraz obawy o pochodzenie żywności. Ponadto, ważne dla nich są takie kwestie jak ograniczenie kosztów i ochrona środowiska – dodaje.  

Według IRI, mieszkańcy Południowej Europy są bardziej aktywni w szukaniu informacji w internecie. 45 proc. Greków, 39 proc. Hiszpanów i 33 proc. Włochów regularnie korzysta z sieci przed dokonaniem zakupów.

Większość kupujących (84 proc.) przygotowuje listę, licząc na to, że pozwoli to poczynić oszczędności, jednakże tylko 10 proc. kupujących w całej Europie zapisuje listę zakupów na urządzeniu cyfrowym.

Jak wynika z badania, 34 proc. europejskich konsumentów robiących zakupy spożywcze zrobiło zakupy przez internet co najmniej raz w ciągu ostatniego roku. Jednak 37 proc. kupujących deklaruje, że raczej nie będzie korzystać z tego sposobu robienia zakupów. Ponad połowa woli oglądać i dotykać produkty w sklepie, a 28 proc. konsumentów uważa, że w sklepie łatwiej jest porównać ceny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane