Raport: Największe tegoroczne transfery w zarządach sieci handlowych w Polsce

Property News 18 czerwca 2013 11:56

Raport: Największe tegoroczne transfery w zarządach sieci handlowych w Polsce

Pierwsza połowa 2013 roku obfitowała w wiele niespodziewanych wydarzeń, jeśli chodzi o zmiany na najwyższych stanowiskach w zarządach sieci sklepów, rozwijających się w galeriach handlowych. Portal Propertynews.pl przygotował listę najbardziej spektakularnych transferów, nominacji i rezygnacji w firmach zajmujących się sprzedażą detaliczną w Polsce.

Jeśli chodzi o zmiany w sieciach spożywczych 11. marca z funkcji prezesa Emperii, właściciela m.in. sieci Stokrotka, zrezygnował Artur Kawa. Stanowisko to zajmował od 1995 roku. Kawa, po rezygnacji, został nominowany przewodniczącym rady nadzorczej grupy. Stanowisko prezesa zajął z kolei Dariusz Kalinowski, dotychczasowy wiceprezes spółki i prezes Stokrotki. Na stanowisko wiceprezesa nominowano Cezarego Barana.

Rezygnacja Artura Kawy nie była jedyną ważną decyzją personalną w Emperii. Chodzi o m.in. rezygnację z pełnienia funkcji szefa rady nadzorczej przez Piotra Laskowskiego.

18. kwietnia rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Bomi oraz wiceprezesa zarządu złożyli: Witold Jesionowski i Jarosław Górczak. Jednocześnie ze swojego stanowiska ustąpił m.in. wiceprezes rady nadzorczej firmy, Tomasz Matczuk. Oficjalna rezygnacja powyższych osób nastąpi z dniem 26 czerwca br., kiedy to odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Bomi jest obecnie w upadłości likwidacyjnej.

Jedną z najbardziej niespodziewanych zmian w polskich firmach handlowych jest przejście prezesa Czerwonej Torebki, Ireneusza Kazimierczyka, do firmy Merlin.pl. Czerwona Torebka to nie tylko sieć pasaży, ale również sklepów ogólnospożywczo-przemysłowych pod marką "Czerwona Torebka", których koncept firma właśnie tworzy. Poza tym w portfolio spółki jest własna sieć Warzywnik oraz sieć sklepów Małpka Express, którą firma obecnie przejmuje.

Zmiana na stanowisku prezesa nastąpiła w kilka dni po oficjalnym ogłoszeniu przejęcia portalu internetowego przez rosnącą sieć pasaży handlowych tworzonych przez Mariusza Świtalskiego. Przyczyną transferu jest chęć osobistej kontroli nad rozwojem sklepu Merlin.pl, którego plany ekspansji zakładają powstawanie tradycyjnych punktów sprzedażowych właśnie na terenie Czerwonych Torebek. Dymisja Kazimierczyka nastąpiła z dniem 13 maja. Szefem Czerwonej Torebki został Paweł Ciszek.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane