Raport: Remont w sieci - jakich produktów szukamy

Autor: dlahandlu.pl 13 września 2016 15:00

Grupa Okazje przygotowała raport poświęcony najpopularniejszym trendom remontowym w lecie 2016 roku. Badając zainteresowanie poszczególnymi produktami z kategorii „Budowa i remont”, udało się wyznaczyć pięć głównych trendów: ekologia, wygoda, luksus, design oraz bezpieczeństwo.

Decydując się na remont mieszkania czy budowę domu, coraz więcej osób stawia na produkty przyjazne środowisku, czyli ekologiczne. Które ekologiczne rozwiązania z kategorii „Budowa i remont” cieszyły się największym zainteresowaniem internautów?
Najczęściej poszukiwane były kolektory słoneczne (43% przejść z serwisu Okazje.info na strony sklepów), zestawy solarne (37% przejść) oraz kanalizacja domowa (14% przejść). Rozwiązaniem, które możemy stosować nie tylko w domach, ale także w mieszkaniach są perlatory, które wygenerowały 6% przejść do sklepów.
W porównaniu do zeszłego roku zaobserwować można przede wszystkim ogromny wzrost zainteresowania zestawami solarnymi, których popularność wzrosła prawie 27-krotnie oraz kolektorami słonecznymi, przy których odnotowano ponad 7-krotny wzrost zainteresowania.

W naszych domach coraz więcej jest elektroniki, której zadaniem jest ułatwianie naszego codziennego życia. Udogodnienia takie jak: brama sterowana pilotem, rolety z napędem elektrycznym, czy nawet traktorki ogrodowe zamiast tradycyjnych kosiarek, to rozwiązania, pozwalające na znaczną oszczędność czasu.
Najpopularniejszymi produktami, które wpisując się w trend ogólnie określony jako „wygoda” są podgrzewacze (27% przejść), które zapewniają komfort korzystania z ciepłej wody o każdej porze dnia czy nocy. W tym roku dużym zainteresowaniem cieszyły się również klimatyzatory (26% przejść), wentylatory przenośne (11% przejść), traktorki ogrodowe (9% przejść), agregaty prądotwórcze (6% przejść), napędy (4% przejść) oraz piloty (4%) do bram.
Porównując poprzedni rok do obecnego, tendencję wzrostową, jeżeli chodzi o popularność produktów ułatwiających nam życie, odnotowano w przypadku moskitier (prawie 9-krotny wzrost), co może mieć związek z dużą ilością owadów tego lata. Ponad 4-krotnie wzrosło z kolei zainteresowanie klimatyzatorami oraz akcesoriami do sterowania roletami.

Wśród produktów uważanych za luksusowe najbardziej popularne okazały się być kominki (81% przejść), które w tym roku zdobyły ponad 4-krotnie większą popularność niż w roku 2015. Dużym zainteresowaniem cieszą się także kabiny prysznicowe z hydromasażem (18% przejść). Coraz częściej poszukujemy również saun, które w porównaniu do zeszłego roku zanotowały 5-krotny wzrost popularności.

Produkty designerskie, których najczęściej poszukujemy przeprowadzając remont to płytki (38% przejść) oraz drzwi wewnętrzne (17% przejść). Odnawiamy również podłogę, zakładając panele (12% przejść). Do łask wróciły także modne kiedyś tapety (13% przejść) oraz pojawił się ich nowy odpowiednik, czyli fototapety (4% przejść). Ściany ozdabiamy również za pomocą kamienia dekoracyjnego (10% przejść), naklejek (3% przejść) oraz szablonów malarskich (2%).
W porównaniu z zeszłym rokiem największy wzrost popularności zanotował kamień dekoracyjny (prawie 4-krotny wzrost). Ponad 3-krotnie wzrosło z kolei zainteresowani drzwiami wewnętrznymi.

Najbardziej popularne produkty pozwalające zwiększyć bezpieczeństwo naszego domu lub mieszkania to solidne drzwi zewnętrzne (63% przejść). Inwestujemy także w profesjonalne zamki do drzwi (22% przejść) oraz zasuwy (3% przejść). Wielu z nas chroni swoje wnętrza, instalując czujki alarmowe (12% przejść).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,73

  • Min

    2,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane