PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

RC Union dąży do zawarcia układu z wierzycielami

www.portalspozywczy.pl 15 listopada 2013 13:57

W III kwartale bieżącego roku spółka R/C Union (w upadłości układowej) odnotowała obniżenie obrotów o 52 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym (z 5,5 mln zł do 2,6 mln zł). Główną przyczyną zmian było zmniejszenie ilości lokali oraz zmiana formuły działania restauracji (wzrost liczby lokali w formule franczyzowej) oraz utrzymująca się trudna sytuacja w segmencie usług gastronomicznych.

W III kwartale 2013 r. w stosunku do 2012 r. odnotowano poprawę wyników na poziomie strata brutto na sprzedaży (wzrost o 329 tys. zł). Strata z działalności operacyjnej osiągnęła poziom 1,69 mln zł, co w porównaniu z III kwartałem 2012 r. oznacza spadek wyniku o 1,03 mln zł. Zmiana wskaźnika EBITDA była ujemna i wyniosła - 1,21 mln zł. - Wyniki III kwartału 2013 r. pogorszyły się istotnie w stosunku do poprzednich okresów. Utrzymująca się trudna sytuacja rynkowa w segmencie usług gastronomicznych mająca wpływ na spadek wyników w poszczególnych lokalach, gwałtowny wzrost należności od franczyzobiorców oraz zobowiązań bieżących pogorszyła istotnie płynność finansową wpółki doprowadzając do jej niewypłacalności - podała spółka w raporcie.

W związku z powyższym w dniu 26 września 2013 roku Spółka złożyła w Sądzie Rejonowym w Poznaniu wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. - Najważniejszym zadaniem zarządu R&C Union SA na najbliższe kwartały jest usprawnienie zarządzania aktywami spółki tak, aby generowała ona dodatnie przepływy finansowe umożliwiające terminowe regulowanie zobowiązań bieżących oraz doprowadzenie do zawarcia układu z wierzycielami - podano w raporcie.
R&C Union jest operatorem sieci rrestauracji i klubów (Sioux, Lizard King, Fever).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane