Real: Liczymy, że zmodernizowane hipermarkety zwiększą obroty o 10 proc.

Autor: www.dlahandlu.pl 3 kwietnia 2012 13:24

Real: Liczymy, że zmodernizowane hipermarkety zwiększą obroty o 10 proc.

Metro Group inwestuje w modernizację hipermarketów Real. Placówki, które działają na rynku od ponad 10 lat mają przejść całkowitą modernizację, natomiast młodsze obiekty zmienią swój layout. Przedstawiciele sieci zdradzają nam, że jest to spora inwestycja, a oczekiwany efekt to wzrost obrotów sklepów o ok. 10 proc.

Przy czym zwiększenie obrotów oczekiwane jest głównie w działach non-food: tekstylia, kosmetyki, sport, kultura.

Ponadto, w sklepach Real klient będzie miał możliwość zamówienia książek, filmów, płyt z działu Kultura, którego nie znalazł na półce i odebrania go w ciągu najbliższych dni. Sklepy będą również podzielone na specjalistyczne działy non-food z komplementarną ofertą np. obok kremów do depilacji pojawią się także depilatory elektryczne, a obok kosmetyków do włosów także suszarki.

Firma zdecydowała się na wymianę mebli chłodniczych na niższe, wygodniejsze i bardziej energoooszczędne. Z działu owoce i warzywa wagi zostały przeniesione do kas. W jedno miejsce zostały przeniesione wszystkie produkty rybne: wędzone, świeże, sałatkowe. Sery zostały przeniesione do działu samoobsługowego, przy czym ich asortyment się nie zmniejszył.

Jako pierwszy przebudowany został market Real znajdujący się w Markach oraz w Warszawie przy al. Krakowskiej.

Sieć Real powstała w Polsce pod koniec 1995 r. Obecnie liczy 54 markety, gdzie pracuje ok. 13,5 tys. osób. Sprzedaż jest prowadzona jest w 36 miejscowościach i 14 województwach, a asortyment tworzy 45 tys. artykułów spożywczych i przemysłowych. W 2006 r. sieć hipermarketów Real włączyła w swoje struktury placówki handlowe marki Geant. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,10

  • Śr

    3,94

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane