PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Red Bull chce uniknąć rozprawy spowodowanej zbiorowym pozwem konsumentów

Autor: wirtualnemedia.pl 7 października 2014 10:30

Firma Red Bull chce uniknąć rozprawy spowodowanej zbiorowym pozwem konsumentów. Czują się oni wprowadzeni w błąd przez reklamy tego producenta napojów energetycznych - podają wirtualnemedia.pl.

Pierwszym klientem Red Bulla, który wniósł pozew do sądu przeciwko Red Bullowi był mieszkaniec Nowego Jorku Benjamin Careathers. W 2013 roku zarzucił producentowi, że choć pije jego napoje od ponad 10 lat, to nie dostrzegł u siebie skutków zapowiadanych przez Red Bulla w reklamach, to znaczy poprawy koncentracji czy aktywności.

Careathers twierdzi, że napoje oferowane przez Red Bulla opierają się wyłącznie na kofeinie, natomiast ilości innych reklamowanych składników - na przykład guarany - są śladowe. W efekcie klient płaci za napój, który działa identycznie jak kubek zwykłej kawy, lecz jest od niej o wiele droższy.

W toku przygotowań do procesu Red Bull poszedł na ugodę. Zobowiązał się przekazać kwotę 13 mln dolarów na specjalny fundusz. Ze zgromadzonych na nim środków może skorzystać każdy konsument w USA, który udowodni, że w okresie od stycznia 2002 do 3 października 2014 roku kupił napój Red Bull. Otrzyma wówczas 10 dol. rekompensaty lub darmowe napoje Red Bull o łącznej wartości do 15 dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • haha 2014-10-07 14:29:53

    choć pije jego napoje od ponad 10 lat, to nie dostrzegł u siebie skutków zapowiadanych przez Red Bulla w reklamach, to znaczy NIE LATA

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane