PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Redan zamyka kolejny sklep Top Secret

Property News 21 marca 2013 20:40

Redan zamyka kolejny sklep Top Secret

W ubiegłym roku Redan S.A. zamknął 14 z ponad 60 sklepów własnych. W tym roku z przestrzeni handlowej zniknęło 5 salonów Top Secret, a w przyszłym tygodniu przestanie istnieć kolejny - w Pabianicach.

Zamykanie nierentownych sklepów to jeden z kroków, aby uzdrowić sytuację finansową spółki, która na koniec 2012 r. odnotowała 27 mln zł straty.

Dla spółki najbardziej nieopłacalne okazało się prowadzenie własnych salonów, które w 2012 r. wygenerowały aż 8 mln zł straty.

Jak zapowiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redan S.A., w połowie ubiegłego roku Redan rozpoczął wdrażanie programu naprawczego. Jednym z jego elementów jest renegocjowanie nowych stawek czynszów w centrach handlowych. Dzięki temu w 2013 r. Redan zapłaci wynajmującym blisko 1,5 mln zł mniej niż w roku ubiegłym.

Kolejnym krokiem jest planowana, stopniowa rezygnacja z wynajmowania powierzchni powyżej 100 mkw.

Spółka stawia teraz przede wszystkim na rozwijanie sprzedaży franczyzowej i e-commerce, zarówno w Polsce, jak też Rosji i na Ukrainie. Według szacunków firmy na koniec br. powierzchnia franczyzowa wzrośnie o połowę do 27 tys. mkw.

Chociaż Redan nie zamierza w tym roku otwierać nowych sklepów własnych w Polsce, zapowiada rozwój tej formy sprzedaży za wschodnią granicą. Do tej pory na Ukrainie otwartych zostało 28 sklepów franczyzowych i 12 własnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • a ja kumam 2013-03-22 12:20:56

    Jesteś lepszy gdyż dysponujesz jeszcze nadmiarem gotówki. A skoro masz, to się podziel. Oskubiemy cię ze wszystkiego czego się dorobiłeś. Przecież na tym ten biznes polega. Nieprawdaż?

  • Made in China 2013-03-21 23:04:37

    Zamykają sklepy , bo - ...Dla spółki najbardziej nieopłacalne okazało się prowadzenie własnych salonów...

    Ty jednak jesteś lepszy, poprowadzisz franczyzę i wtedy biznes będzie opłacalny. Nie kumam.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane