Refranczyza w McDonald's obniża wyniki sieci

Property News 27 lipca 2016 13:30

Pomimo wzrostu przychodów, zyski pozostają na minusie. Wyniki McDonald's za II kwartał tego roku nie rozbudzają optymizmu u inwestorów.

W II kwartale tego roku sprzedaż na świecie wzrosła o 3,1 proc. wobec prognozowanych przez analityków 3,6 proc. Jednocześnie zysk netto sieci spadł o 9,1 proc. do poziomu 1,09 mld dol., czyli 1,25 dol. na akcję, a skonsolidowane zyski spadły o 4 proc. Wynika to m.in. z procesu refranczyzy, jaki kilka miesięcy temu zapoczątkowało McDonald's. 

Na terenie USA sprzedaż McDonald`s wzrosła o 1,8 proc. Jednak analitycy ankietowani przez firmę badawczą Metrix spodziewali się wzrostu o 3,2 proc. .Największy wpływ na wyniki ma całodzienna oferta śniadaniowa i nowe danie - McPick. Wprowadzono również nowe pozycje do oferty śniadaniowej i podjęto nowe działania związane z ofertą restauracji dla klientów.

Zdaniem Paula Westry, analityka Stifel Financial Corp. oraz Alexandra Slagle z Jefferies Group wyniki MCD są na tyle niezadawalające, że istnieją obawy, że cały amerykański sektor restauracji czeka załamanie - podaje gazeta.pl

Sprzedaż na świecie wzrosła o 2,6 proc. Największe wzrosty zanotowano w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Na plusie pozostawały również Niemcy. McDonald`s zwraca uwagę na tzw. sektor High Growth. W Chinach przychody operacyjne wzrosły o 25 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,19

  • Śr

    1,71

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane