PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rekordowa sprzedaż Organic Farmy Zdrowia w drugim kwartale br.

Autor: www.dlahandlu.pl 5 sierpnia 2011 10:20

Rekordowa sprzedaż Organic Farmy Zdrowia w drugim kwartale br.

W drugim kwartale 2011 roku, Organic Farma Zdrowia ustanowił nowy rekord sprzedaży na poziomie 7,97 mln zł. Jest to najlepszy kwartał w historii spółki i daje aż 51,6 proc. wzrostu sprzedaży w stosunku do 2-ego kwartału 2010 roku. Wiadomość potwierdza trend wzrostowy na rynku żywności ekologicznej.

Firma zamknęła półrocze sprzedażą na poziomie 15,758 mln zł z 41,7 proc. wzrostem do takiego samego okresu rok wcześniej.
Również doskonałą sprzedażą kwartalną na poziomie 3 mln zł, może poszczycić się spółka zależna Eko-Wital. Wzrost sprzedaży w stosunku do drugiego kwartału 2011 roku wyniósł 27 proc.

Wynik EBITDA na półrocze to- 47 tys. zł, a strata to 96 tys. zł. (mniejsza o 92 proc. niż rok wcześniej)

- Wynik ten byłby dużo lepszy i już teraz pozytywny gdyby nie bardzo duże koszty inwestycyjne, których znacząca część jest odzwierciedlona w zwiększonej amortyzacji ale spora część (szczególnie kosztów osobowych) jest zawarta w kosztach bieżących sprzedaży i przełożyła się bezpośrednio na wynik. Mimo dalszych inwestycji w bieżącym roku podobny efekt o tak dużej skali kosztów nie wystąpi już w kolejnych kwartałach zatem zapowiadany i długo oczekiwany dodatni wynik EBITDA w 2011 roku staje się całkowicie realny i osiągalny - komentuje zarząd Organic Farma Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane