Rekordowe e-zakupy z okazji Dnia Singli

Autor: wyborcza.biz 13 listopada 2014 09:46

Wczoraj w Chinach obchodzono Dzień Singli, święto szaleńczych zakupów dokonywanych coraz częściej przez internet. Tylko w ciągu jednego dnia gigant e-handlu Alibaba sprzedał towary o łącznej wartości 9,3 mld dolarów - podaje wyborcza.biz.

Dzień Singli w Chinach to święto relatywnie młode. Zostało stworzone w 1993 roku przez grupę studentów z Uniwersytetu w Nankinie. Miało być odpowiedzią na walentynki, ale też na konserwatywne wzorce kulturowe obowiązujące w Państwie Środka. Wcześniej bycie singlem okazjonalnie umawiającym się na randki nie było w Chinach akceptowane. Spotykanie się chłopaka z dziewczyną oznaczało chęć zawarcia małżeństwa. Wpływ kultury zachodniej sprawił, że singli w naszym rozumieniu tego słowa zaczęło w Chinach przybywać. Dzień Singli został wymyślony właśnie po to, by to zjawisko świętować poprzez kupowanie prezentów samemu sobie - pisze wyborcza.biz.

Idea ta przyjęła się w całym kraju do tego stopnia, że święto przerodziło się w ogólnochiński festiwal zakupów. Sklepy organizują w tym czasie atrakcyjne promocje, co jeszcze bardziej napędza sprzedaż. Coraz częściej są to sklepy internetowe. W tym roku główne chińskie firmy zajmujące się e-handlem, takie jak Alibaba, JD.com czy Xiaomi, odnotowały rekordowe zyski. 

W trakcie tegorocznego Dnia Singli Alibaba odnotował też wzrost transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem smartfonów i tabletów. Jeszcze rok temu 90 procent zakupów dokonano za pomocą pecetów. W tym roku zaledwie 57,4 procent.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • RynekChinski.pl 2014-11-13 11:35:01

    Xiaomi to nie platforma handlowa, lecz producent smartfonów, sprzedający swoje produkty na platformie Alibaba Taobao.com W tym roku sprzedali w ciągu jednego dnia podczas Dnia Singla, czyli Festiwalu Zakupów Grupy Alibaba ponad milion smartfonów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane