PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rekordowy, ósmy Europejski Kongres Gospodarczy, podsumowany

Autor: WNP.pl 17 czerwca 2016 15:20

Rekordowa liczba gości, bardzo wysoka satysfakcja wśród uczestników a także mocne wsparcie dla młodego pokolenia - to wnioski, które płyną z podsumowania ósmej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, największego biznesowego wydarzenia Europy Centralnej.

Podczas piątkowej konferencji prasowej podsumowano wydarzenie, którego organizatorem jest Grupa PTWP. Ósma edycja EEC (European Economic Congress) odbyła się w dniach 18-20 maja br.

Wojciech Kuśpik, inicjator EEC i prezes Grupy PTWP, podkreślił, że tegoroczny Kongres spotkał się z rekordowym zainteresowaniem.

- Wzięło w nim udział ponad 8 tys. gości. Do tego ponad 2 tys. osób uczestniczyło w European Start-up Days i kolejne 2 tys. studentów w projekcie EEC Liderzy Przyszłości. Te liczby robią wrażenie. EEC bezsprzecznie jest już największą imprezą gospodarczą w Europie Centralnej - zaznaczył Kuśpik.

Prezes PTWP przypomniał, że w Kongresie uczestniczyła mocna reprezentacja polskiego rządu, władz Unii Europejskiej oraz świata biznesu.

Odbyło się ponad 120 debat, a wśród wiodących tematów i zagadnień znalazły się m.in.: problemy i przyszłość UE w skomplikowanej sytuacji geopolitycznej, zależności między energetyką, polityką ochrony klimatu i rozwojem nowoczesnego przemysłu, digitalizacja gospodarki oraz innowacje i nowe technologie.

Zadowolenie uczestników

Uczestnicy EEC ocenili swoje zadowolenie z uczestnictwa w wydarzeniu w badaniach satysfakcji, które dla Grupy PTWP na reprezentatywnych próbach badawczych przeprowadził instytut BCMM.

Jak zaznaczył prezes Kuśpik, aż 94 proc. słuchaczy oraz 89 proc. panelistów zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji Kongresu. Ponadto 79 proc. słuchaczy oraz 82 proc. panelistów odbyło w trakcie tegorocznego Kongresu spotkanie o charakterze biznesowym.

Uczestnicy docenili także przestrzeń, w której odbywa się EEC, uznając za największy atut organizacyjny lokalizację wydarzenia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz Spodku.

Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic, wskazał, że EEC jest niezwykle istotne dla miasta.

- Zauważamy znaczący wzrost podmiotów uczestniczących w Kongresie, a także w jego organizacji. Naszym zdaniem, połączone MCK i Spodek mają największy potencjał w Polsce do organizowania tego typu wydarzeń - stwierdził Bojarun.

- Zamierzamy stawiać na przemysł spotkań. Uważamy to za dobry kierunek dla miasta i chcemy też wykorzystywać EEC do tego, aby pokazać przemianę Katowic. Kongres to jaśniejąca gwiazda wśród tych działań - podkreślił.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,37

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane