PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Rekordowy, ósmy Europejski Kongres Gospodarczy, podsumowany

Autor: WNP.pl 17 czerwca 2016 15:20

Rekordowa liczba gości, bardzo wysoka satysfakcja wśród uczestników a także mocne wsparcie dla młodego pokolenia - to wnioski, które płyną z podsumowania ósmej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, największego biznesowego wydarzenia Europy Centralnej.

Podczas piątkowej konferencji prasowej podsumowano wydarzenie, którego organizatorem jest Grupa PTWP. Ósma edycja EEC (European Economic Congress) odbyła się w dniach 18-20 maja br.

Wojciech Kuśpik, inicjator EEC i prezes Grupy PTWP, podkreślił, że tegoroczny Kongres spotkał się z rekordowym zainteresowaniem.

- Wzięło w nim udział ponad 8 tys. gości. Do tego ponad 2 tys. osób uczestniczyło w European Start-up Days i kolejne 2 tys. studentów w projekcie EEC Liderzy Przyszłości. Te liczby robią wrażenie. EEC bezsprzecznie jest już największą imprezą gospodarczą w Europie Centralnej - zaznaczył Kuśpik.

Prezes PTWP przypomniał, że w Kongresie uczestniczyła mocna reprezentacja polskiego rządu, władz Unii Europejskiej oraz świata biznesu.

Odbyło się ponad 120 debat, a wśród wiodących tematów i zagadnień znalazły się m.in.: problemy i przyszłość UE w skomplikowanej sytuacji geopolitycznej, zależności między energetyką, polityką ochrony klimatu i rozwojem nowoczesnego przemysłu, digitalizacja gospodarki oraz innowacje i nowe technologie.

Zadowolenie uczestników

Uczestnicy EEC ocenili swoje zadowolenie z uczestnictwa w wydarzeniu w badaniach satysfakcji, które dla Grupy PTWP na reprezentatywnych próbach badawczych przeprowadził instytut BCMM.

Jak zaznaczył prezes Kuśpik, aż 94 proc. słuchaczy oraz 89 proc. panelistów zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji Kongresu. Ponadto 79 proc. słuchaczy oraz 82 proc. panelistów odbyło w trakcie tegorocznego Kongresu spotkanie o charakterze biznesowym.

Uczestnicy docenili także przestrzeń, w której odbywa się EEC, uznając za największy atut organizacyjny lokalizację wydarzenia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz Spodku.

Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic, wskazał, że EEC jest niezwykle istotne dla miasta.

- Zauważamy znaczący wzrost podmiotów uczestniczących w Kongresie, a także w jego organizacji. Naszym zdaniem, połączone MCK i Spodek mają największy potencjał w Polsce do organizowania tego typu wydarzeń - stwierdził Bojarun.

- Zamierzamy stawiać na przemysł spotkań. Uważamy to za dobry kierunek dla miasta i chcemy też wykorzystywać EEC do tego, aby pokazać przemianę Katowic. Kongres to jaśniejąca gwiazda wśród tych działań - podkreślił.


 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,37

 • Śr

  4,19

 • Min

  2,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane