PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rekordy na rynku centrów outletowych w Polsce

Autor: Rzeczpospolita 25 października 2012 09:47

Ten rok przyniósł rekord otwarć centrów wyprzedażowych - pisze "Rzeczpospolita". W 2012 roku otwarte zostały centra wyprzedażowe o powierzchni aż 34 tys. mkw.

Odkąd tego typu inwestycje rozpoczęły się w Polsce, to najlepszy wynik. Nie ma w tym przypadku - konsumenci systematycznie ograniczają wydatki, zwłaszcza jeśli chodzi o odzież i obuwie, co dodatkowo skłania ich do wyboru tego typu sklepów.

Według prognoz firmy doradczej Cushman & Wakefield już ogłoszone plany zakładają uruchomienie w przyszłym roku obiektów o powierzchni 19,7 tys. mkw., to nie ma mowy o końcu rozwoju rynku. Spore inwestycje w tym segmencie zapowiada bowiem Antoni Ptak, potentat handlu hurtowego, który przeprowadził już znaczące inwestycje pod Łodzią. Niedawno uruchomiony Ptak Outlet kosztował ok. 80 mln zł i docelowo znajdzie się w nim 120-140 sklepów znanych marek.

Także inni gracze na rynku planują kolejne projekty. Już drugie swoje centrum tego typu buduje w Warszawie hiszpański Neinver, firma planuje również inwestycję w Szczecinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane