Reource Partners może przejąć 1-3 firmy w 2013 roku

www.portalspozywczy.pl 19 czerwca 2013 22:12

- W naszym obecnym funduszu mamy jeszcze znaczące środki na przejęcia. W tym roku możemy dokonać 1-3 transakcji i na każdą z nich wydać od pięciu do kilkudziesięciu milionów euro - mówi Aleksander Kacprzyk, partner funduszu Resource Partners.

W portfelu funduszu znajduje się spółka SPS Handel, która posiada zarówno sieć sklepów spożywczych, jak i działalność dystrybucyjną. Obie formy działalności mają skalę lokalną.

- Na rynku dystrybucji żywności jesteśmy relatywnie małym graczem, ale od początku mówiliśmy, że wchodzimy na ten rynek aby rosnąć organicznie, ale również brać udział w jego konsolidacji - dodaje nasz rozmówca.

Jak mówi partner funduszu, w Resource Partners cały czas toczą się rozmowy z różnymi podmiotami, w szeroko rozumianym sektorze dóbr i usług konsumenckich. - Sektor spożywczy jest na pewno bardzo ważny, a nawet kluczowy w naszej strategii inwestycyjnej. W tym segmencie cały czas mamy jakąś spółkę „na tapecie", prowadząc zaawansowane rozmowy o transakcji kapitałowej - mówi Aleksander Kacprzyk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,36

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane