Resbex ma odzyskać pieniądze za budowę Galerii Rzeszów

Autor: gazeta.pl 3 listopada 2014 09:47

Zgodnie z orzeczeniem sądu, znajdująca się w upadłości likwidacyjnej firma Resbex z Przeworska powinna otrzymać od inwestora Galerii Rzeszów blisko 15 mln zł za prace na budowie galerii - informuje gazeta.pl.

Zakończył się proces o zapłatę należnego wynagrodzenia dla firmy Resbex. W październiku 2010 r. firma z Przeworska zawarła z firmą Park Handlowy Rzeszów Studio CTP, należącą do znanego rzeszowskiego biznesmena, umowę na roboty budowlane przy powstającej Galerii Rzeszów. Ich wartość opiewała na kwotę ok. 65 mln zł netto. Jak tłumaczył prezes Resbeksu Zbigniew Serwański we wrześniu 2011 r. firma wezwała inwestora do ustanowienia gwarancji zapłaty. Budowa była na finiszu, a Resbex kredytował pracę na kwotę ponad 15 mln zł. Inwestor miał zapłacić tylko kilka mniejszych faktur.

Zdaniem inwestora Resbex nie wywiązał się należycie z umowy, a z powodu kilkumiesięcznych opóźnień jego roszczenia do Resbeksu są wycenione na 30 mln zł.

O zapłatę należności do sądu wystąpił syndyk masy upadłości Przedsiębiorstwa Budowlanego Resbex z Przeworska. Do kłopotów finansowych Resbeksu miał się przyczynić także brak wynagrodzenia za budowę Galerii Rzeszów.

Sąd zasądził na rzecz firmy Resbex blisko 15 mln zł wraz z odsetkami od kwoty ponad 2 mln zł. Wyrok nie jest prawomocny - informuje gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,14

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane