PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Resort gospodarki wraca do ustawy o opłatach półkowych

Autor: Rzeczpospolita 26 lipca 2010 09:18

Ministerstwo Gospodarki rozważa pomysł ograniczenia za pomocą ustawy opłat dodatkowych pobieranych przez sieci od dostawców - dowiedziała się Rzeczpospolita. Ustawa miałaby być wzorowana na prawie obowiązującym już na Węgrzech. Określono w nim dokładnie, za jakie usługi dodatkowe sklepy mogą pobierać opłaty od dostawców. Korzystanie z nich jest dobrowolne. Prawo węgierskie umożliwia m.in. urzędową kontrolę umów zawieranych z sieciami.

Według informacji Rzeczpospolitej, podobny pomysł ma też Ministerstwo Rolnictwa, ale to raczej resort gospodarki ogłosi projekt, prawdopodobnie jeszcze przed wyborami samorządowymi.

Wydział Prasowy Ministerstwa Gospodarki wyjaśnia jednak Rzeczpospolitej, że nie zapadła decyzja, czy zostaną rozpoczęte prace nad takim projektem. Także biuro prasowe resortu rolnictwa zapewnia, że nie prowadzi się prac nad takim projektem. Przed podjęciem jakichkolwiek kroków minister Marek Sawicki chce się zapoznać z efektami pracy zespołu do monitorowania cen, który powstał w resorcie na początku tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane