PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Resource Partners planuje w tym roku dwa przejęcia. Na celowniku m.in. sieci detaliczne

Autor: PAP 15 stycznia 2013 13:56

Fundusz private equity Resource Partners zamierza w tym roku dokonać dwóch przejęć. Do wyjścia z jednej ze swoich inwestycji portfelowych fundusz może być gotowy pod koniec roku - poinformował PAP Ryszard Wojtkowski, partner zarządzający Resource Partners.

"W tym roku planujemy zrealizować dwie akwizycje, z których jedna byłaby elementem dodatkowym do którejś ze spółek z istniejącego portfela" - powiedział PAP Wojtkowski.
 "Proces jednego z przejęć już trwa, w innych wypadkach trwają poszukiwania" - dodał. Poinformował, że fundusz interesują podmioty z sektora usług, sieci detalicznych, klinik medycznych i telewizji kablowych.


Spółka posiada obecnie w portfelu Delic-Pol - producenta wyrobów ciastkarskich, Good Food - producenta wafli ryżowych, Melvit - producenta i dystrybutora artykułów sypkich, Centrum Medyczne Mavit, Baltcom - operatora telewizji kablowej na Litwie i spółkę handlową SPS Handel. Grupa drogeryjna Interchem niedawno złożyła wniosek o upadłość likwidacyjną.
 

"Na koniec tego roku gotowa do wyjścia będzie jedna spółka, ale pewnie sama transakcja będzie w przyszłym roku. W tym przypadku możliwy jest zarówno inwestor branżowy, jak i wprowadzenie na giełdę" - powiedział prezes, nie podając szczegółów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,19

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane