PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Resource Partners zaintersowany spółkami handlowymi i spożywczymi

Autor: portalspozywczy.pl 7 marca 2012 15:29

Fundusz Resource Partners ma ponad 290 mln euro, które może wydać na przejęcia kolejnych firm, głównie z branży spożywczej i handlowej, a także dokapitalizowanie spółek z portfela.

Jak mówi Aleksander Kacprzyk, partner funduszu, w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl, środki te fundusz chce wydać w ciągu 2-3 lat. Prowadzi już rozmowy, m.in. w sprawie przejęć spółek z segmentu handlu detalicznego.

- Rozmowy toczą się, ale trudno powiedzieć, co z tego będzie. Taka jest specyfika mniejszych firm - dopóki się nie podpisze porozumienia, nic nie wiadomo. Raczej chcielibyśmy przejmować sieci detaliczne. W dystrybucji są bardzo duzi gracze, w detalu widzimy dla nas większą rolę - mówi Aleksander Kacprzyk.

Podkreśla, że nie będą to duże transakcje, do 5 mln euro.

- Jako fundusz możemy przejmować większe spółki, natomiast mniejsze - poprzez SPS Handel albo wspólnie. Na pewno nie chcemy mieć dwóch spółek w funduszu, które konkurują ze sobą, dwóch spółek detalicznych czy spółek spożywczych, które mają podobny koncept, czy działają w podobnej geografii - mówi partner funduszu Resource Partners.

Fundusz private equity specjalizuje się w przejęciach małych firm, głównie z segmentu spożywczego i handlu. W jego portfelu znajdują się m.in.: Interchem - dystrybutor chemii gospodarczej i kosmetyków oraz właściciel sieci Drogerie Aster, Melvit - producent i dystrybutor artykułów sypkich jak kasze, mąka, ryż, płatki, SPS Handel - dystrybutor artykułów spożywczych, prowadzący sieć sklepów detalicznych Zielony Market, Good Food - producent wafli ryżowych oraz Drogerie Natura - operator sklepów drogeryjnych.

 

 

 

Czytaj więcej: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,24

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7436

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane