PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Resource Partners zwiększa środki na inwestycję do 293,4 mln euro

Autor: www.dlahandlu.pl 16 grudnia 2011 10:51

Obrana strategia funduszu oraz wielkość inwestycji dopasowana do średniej wielkości firm sprawdziła się w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. W pierwszych dwóch latach działalności Resource Partners zainwestował w 6 firm, wspierając 3 z nich w procesie przejęcia konkurentów i konsolidacji rynku. Inwestorzy funduszu podjęli decyzję o zwiększeniu swojego zaangażowania.

Do dnia dzisiejszego fundusz zainwestował 80 milionów euro własnych środków, równocześnie umożliwiając inwestorom funduszu dodatkowe zaangażowanie na kwotę 40 milionów euro.

W uznaniu dotychczasowej działalności inwestycyjnej oraz jakości spółek w portfelu Resource Partners, inwestorzy funduszu podjęli decyzję o zwiększeniu swojego zaangażowania. W wyniku tej decyzji, fundusz dysponuje na chwilę obecną, pod zarządem i doradztwem, środkami w łącznej wysokości 293,4 miliona Euro.

W grudniu br. Interchem S.A. kontrolowany przez fundusze z grupy Resource Partners, ogłosił zamknięcie transakcji przejęcia spółki Polbita Sp. z o.o., właściciela i operatora sieci sklepów drogeryjnych pod marką "Drogerie Natura".

Resource Partners posiada mniejszościowy pakiet akcji SPS Handel SA o wartości 60 mln. Spółka ta jest właścicielem sieci 45 sklepów Zielony Market, posiada także część hurtową, która prowadzi w Ostrołęce centrum dystrybucyjne obsługujące hurtownie i sieci handlowe oraz centrum hurtowe typu cash&carry.

Jak pisaliśmy w październiku, funusz informował, że szuka sieci, które mają 10-50 sklepów inie mają jeszcze dużej siły zakupowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane