Restrukturyzacja w Global Cosmed

Autor: www.dlahandlu.pl 14 września 2016 09:51

Zarząd spółki Global Cosmed podał, że 14 września powziął uchwałę w sprawie rozpoczęcia procesu restrukturyzacji grupy kapitałowej Global Cosmed.

Restrukturyzacja będzie polegała na przeniesieniu części majątku spółki zależnej w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa na firmę.

W ramach planowanego podziału spółki zależnej (Global Cosmed Group S.A) na firmę zostanie przeniesiona część obecnego przedsiębiorstwa spółki zależnej, tj. zakłady produkcyjne w Jaworze i Świętochłowicach.

W spółce zależnej zostaną zachowane stanowiące zorganizowaną część przedsiębiorstwa składniki materialne i niematerialne związane z rozwojem i dystrybucją produktów brandowych, wraz z aktywami stanowiącymi prawa własności intelektualnej do marek.

Zakończenie procedury podziału spółki zależnej planowane jest na koniec I kwartału 2017 roku.

Dzięki dokonanej restrukturyzacji Global Cosmed S.A. będzie kontrolować i zarządzać czterema zakładami produkcyjnymi należącymi do grupy: zakładem w Radomiu, zakładem w Jaworze, zakładem w Świętochłowicach oraz zakładem w Stadtilm (poprzez spółkę zależną Global Cosmed domal GmbH). Koncentracja zakładów produkcyjnych umożliwi bardziej efektywne zarządzanie oraz koordynację pracy zakładów, a także znacząco uprości wzajemne rozliczenia pomiędzy spółkami Grupy Kapitałowej. Zarząd Global Cosmed S.A. spodziewa się w związku z tym uzyskania efektów synergii dzięki dokonanej restrukturyzacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane