PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

RetPro: Rośnie popyt na nieruchomości komercyjne o wartości do 20 mln zł

Autor: www.dlahandlu.pl 10 października 2013 14:26

- Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy przeprowadziliśmy transakcje sprzedaży pięciu nieruchomości, w tym sprzedaż galerii NDM oraz dwóch Biedronek, i obserwujemy zdecydowane zwiększenie zainteresowania inwestorów zakupem gotowych nieruchomości komercyjnych - mówi Wojciech Drozd z firmy RetPro.

- Obecnie najbardziej poszukiwane są nieruchomości o charakterze typowo komercyjnym, wynajęte na długoterminowych umowach sieciowym najemcom. Takie nieruchomości są traktowane jako najpewniejsza lokata kapitału, przy relatywnie niewielkim ryzyku, oraz niewymagające dużego zaangażowania nowego właściciela - dodaje Wojciech Drozd.

- Wartość najbardziej poszukiwanych nieruchomości waha się od paru do ok 20 mln zł, i ta część rynku jest najbardziej płynna. W tym segmencie znajdują się m.in. parki handlowe. Duże zainteresowanie jest też wśród największych nieruchomości, których ceny to kilkadziesiąt i więcej milionów euro, ale ten rynek ma zdecydowanie inny charakter, bo tylko wybrani inwestorzy mają wystarczający kapitał, aby w nie inwestować, zachowując przy tym odpowiednią dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Najmniejsze zainteresowanie obserwujemy w segmencie "pośrednim", czyli obiektów o wartości 20 - 50 mln zł. Są to obiekty za drogie dla wielu mniejszych inwestorów, za małe dla największych graczy, przy tym są najbardziej wrażliwe na potencjalne obiekty konkurencyjne - mowi Wojciech Drozd.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • kanton 2014-07-11 11:17:51

  Hale mają sensowne wyceny, ale brakuje firm do inwestycji. W przeciwnym wypadku ta hala JARTOMu w Bieruniu nie czekałaby tak długo na klienta.

 • kater 2014-06-17 11:34:53

  Hale magazynowe nie będą już tańsze, bo niby jak? Nie ma na to możliwości. Sytuacja w braży wygląda jak wygląda - Jartom już maksymalnie poleciał z cenami. Nie spodziewajcie się, że będzie jeszcze gorzej.

 • reling 2014-06-13 11:43:37

  Największy potencjał dalej widać w nieruchomościach, potrzebne tylko odpowiednie środki. Tymczasem patrząc na to, co aktualnie dzieje się w Jartomie, raczej trudno oczekiwać specjalnych rewelacji.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,92

 • Min

  0,65

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane