PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rewitalizacja to wyzwanie dla centrów handlowych

Autor: www.dlahandlu.pl 20 listopada 2013 10:55

Polski rynek powierzchni handlowych w dużych miastach Polski staje się coraz bardziej konkurencyjny. Mimo dużego nasycenia w niektórych regionach, wciąż powstają nowe projekty. Zmieniają się również zwyczaje zakupowe Polaków, którzy coraz częściej traktują wyprawę do centrum handlowego nie jako konieczność zrobienia zakupów, ale jako sposób na spędzanie wolnego czasu. W tej sytuacji stare obiekty handlowe, powstałe w latach 90. ubiegłego wieku stoją przed koniecznością szybkiego dostosowania się do nowych realiów rynkowych - uważają dyskutanci debaty z cyklu "Inwestowanie w nieruchomości".

Zdaniem uczestników debaty, centra handlowe to żywe organizmy, które powinny reagować na potrzeby klientów. Aby podtrzymać ich zainteresowanie i przyciągnąć kolejnych odbiorców, muszą pojawiać się nowe sklepy. Renowacje centrów i ich rozbudowa mają na celu znalezienie przestrzeni dla nowych marek oraz dają obiektom możliwość wyróżnienia się wśród konkurencji. Dyskutanci jako przykład podali m.in. Galerię Mokotów, która była już trzykrotnie rozbudowywana.
Rozbudowa istniejących już obiektów jest także odpowiedzią rynku na nasycenie powierzchniami handlowymi w sytuacji, gdy brakuje miejsca dla nowych obiektów.

Tym, co może wyróżnić centra nie musi być tylko oferta handlowa. Odwiedzalność mogą zapewnić tacy najemcy jak domy kultury, obecni np. w rzeszowskich galeriach handlowych. Generują dużą odwiedzalność, co przekłada się na ilość czasu spędzonego w centrum, a w konsekwencji także na dokonywanie zakupów.

Przeczytaj także:

W debacie "Inwestowanie w nieruchomości" udział wzięli m.in. : dyrektor działu powierzchni handlowych CBRE Magdalena Frątczak, dyrektor ds. rozwoju Klepierre Management Polska Maciej Golis, dyrektor ds. powierzchni handlowych Globe Trade Centre Monika Janczewska-Leja, dyrektor działu powierzchni handlowych Echo Investment Marcin Materny oraz prezes zarządu Libra Project Grzegorz Pękalski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane