PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rewolucja w kasach fiskalnych przełożona

Autor: Rzeczpospolita 4 lipca 2017 09:34

Od 2018 r. kasy fiskalne miały być połączone z centralnym systemem fiskusa. Tak się jednak nie stanie - podała "Rzeczpospolita".

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Ministerstwa Finansów, z początkiem 2018 roku nie dojdzie do obowiązkowego podłączenia wszystkich kas fiskalnych do systemu zwanego roboczo Centralnym Rejestrem Paragonów. Tak wynika z projektu rozporządzenia, do którego dotarła „Rzeczpospolita". Projektowane przepisy o kasach fiskalnych rzeczywiście stawiają wymóg unowocześnienia tych urządzeń, których działa w całym kraju około dwa miliony. Do lamusa mają odejść kasy z papierową kopią paragonu – wszystkie dane sprzedawcy będą archiwizowane elektronicznie. Rozporządzenie MF ustanowi standardy dla nowoczesnych kas, które można podłączyć do sieci i przesyłać dane do serwerów fiskusa.

Jednak – co istotne – resort wycofuje się z nałożenia obowiązku takiego podłączenia już od 1 stycznia 2018 roku. Kupowanie i instalowanie takich kas nie będzie obowiązkowe. Producenci będą mogli homologować urządzenia starego typu do 2023 roku i wprowadzać je do obrotu nawet do roku 2032.

Całość na Rzeczpospolitej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane