PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Riposta Biedronki na zarzuty związkowców

Autor: komunikat 3 stycznia 2011 19:48

W nawiązaniu informacji pochodzącej od związku zawodowego „Solidarność" mówiącej o rzekomym zwolnieniu pracowników Biedronki ze względu na przynależność do związków zawodowych, swoje stanowisko zaprezentował Jeronimo Martins Dystrybucja S.A, właściciel sieci sklepów Biedronka.

- Wszystkie decyzje podejmowane wobec pracowników są oparte na obowiązujących przepisach prawa. Przynależność związkowa nie jest kryterium branym pod uwagę w momencie zawierania lub rozwiązywania umowy o pracę - czytamy w oświadczeniu.

Przedstawiciele związku zawodowego „Solidarność", według naszej wiedzy, odnoszą się do sytuacji, w której zwalnianie pracowników w ogóle nie miało miejsca. Chodzi o wygaśnięcie umów zawartych na czas określony. W takiej sytuacji zarówno pracownik, jak i pracodawca, zgodnie z prawem, mogą nie podejmować decyzji o zawarciu nowej umowy.

Jedynym kryterium przy podjęciu decyzji o zawarciu nowej umowy z konkretną osobą jest przydatność zawodowa i kompetencje.

JMD S.A., jako pracodawca dla ponad 30 000 pracowników, podchodzi z wielką uwagą do dialogu z pracownikami, w tym ze związkami zawodowymi. Należy jednak podkreślić, że tylko dialog oparty na faktach służy obydwu stronom, a przede wszystkim służy pracownikom - napisano w oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,76

  • Min

    2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane