PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

RN Emperii: Spółka jest niezależna od zewnętrznych źródeł finansowania

Autor: www.dlahandlu.pl 23 maja 2014 12:12

Spółka Emperia posiadała na koniec 2013 roku ponad 195 mln zł gotówki i jest niezależna od zewnętrznych źródeł finansowania, natomiast systematyczna poprawa podstawowych wskaźników logistycznych wskazuje na wzrost efektywności wdrożonego systemu logistycznego - ocenia Rada Nadzorcza firmy.

W ocenie Rady Nadzorczej Emperia Holding znajduje się w dobrej kondycji finansowej. Kierunek obranej strategii oraz tempo i zakres prowadzonych działań pozwalają oczekiwać znaczącej poprawy wyników finansowych Grupy w przyszłych okresach.

- Dlatego też, Rada Nadzorcza pozytywnie rozpatrzyła wniosek zarządu o przeznaczenie wypracowanego przez spółkę w 2013 roku zysku netto na wypłatę dywidendy swoim akcjonariuszom, w wysokości 0,90 zł/akcję. RN pozytywnie ocenia system kontroli wewnętrznej i system zarządzania ryzykiem istotnym dla spółki. Jej zdaniem GK Emperia Holding posiada działające systemy zarządzania kluczowymi ryzykami tj. ryzykami operacyjnymi, prawnymi oraz finansowymi (....). W opinii RN zarząd należycie monitoruje ryzyka pojawiające się w dynamicznie zmieniającym się środowisku zewnętrznym, jak i wewnętrznym w celu wyeliminowania zagrożeń dla działalności i sytuacji finansowej spółki - czytamy w opinii.

W 2013 roku przychody ze sprzedaży Grupy wyniosły 1,967 mld zł i były wyższe o 0,95 proc. w porównaniu do roku 2012. Zysk EBITDA wyniósł 55,994 mln zł i był wyższy o 125 proc. a zysk netto w kwocie 13,799 mln był niższy o 33,67 proc. Istotny wpływ na poziom wyniku finansowego Grupy miała strata segmentu detalicznego w wysokości 32,6 mln zł spowodowana głównie kosztami uruchomieniem własnej logistyki. 

Rada Nadzorcza stwierdza, że pomimo trudnego i konkurencyjnego rynku, szczególnie w obszarze detalicznym, spółki Grupy osiągnęły satysfakcjonujący poziom przychodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane