Robico vs. Polomarket: Dostawca rozważa złożenie skargi kasacyjnej

www.portalspozywczy.pl 9 lipca 2012 14:04

- Niezwłocznie po ogłoszeniu wyroku przez sąd apelacyjny złożony został wniosek o doręczenie wyroku z uzasadnieniem. Po wnikliwej analizie otrzymanego uzasadnienia podejmiemy decyzję dotyczącą złożenia ewentualnej skargi kasacyjnej - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Andrzej Szczepański, dyrektor ZUH Robico.

- W świetle ustnego uzasadnienia sądu apelacyjnego widzę konieczność złożenia przedmiotowej skargi z uwagi na znaczną rozbieżność w orzeczeniach sądów apelacyjnych dotyczących opłat półkowych. Ponadto przedmiotowa kwestia nie jest tylko i wyłącznie sprawą Robico, a dotyczy także innych dostawców, a nawet organizacji zrzeszających dostawców, którzy żywotnie są zainteresowani wykładnią przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji przez Sąd Najwyższy - mówi Andrzej Szczepański.

Czytaj także: Sąd oddalił apelację Robico, Polomarket nie stosował nieuczciwej konkurencji

Przypomnijmy, 6. lipca br. Sąd apelacyjny w Gdańsku oddalił apelację Federacji Związków Zawodowych Pracowników Mleczarstwa w Polsce Zakład Usług Handlowych ROBICO z siedzibą w Warszawie od wyroku z dn. 3 listopada 2011 w sprawie przeciwko Polomarket z siedzibą w Giebni. Podtrzymany został wyrok Sądu Okręgowego w Bydgoszczy z dn. 16 kwietnia 2012 r., oddalający powództwo ROBICO, dotyczące rzekomego naruszania przez spółkę Polomarket ustawy z dn. 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

 

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Obserwator 2014-04-09 23:55:08

  Polacy! Nie żryjcie się jeden na drugiego! I tak wszyscy pójdziecie do piachu! Więc warto coś fajnego zrobić razem, zanim to się stanie!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,91

 • Min

  2,29

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11014

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane