Rockcastle kupuje, buduje i modernizuje centra handlowe

Autor: propertynews.pl 27 lutego 2017 15:45

Południowoafrykański fundusz Rockcastle, po fali akwizycji polskich centrów handlowych, zamierza wzmocnić działalność deweloperską. Oprócz modernizacji już istniejących budynków, w planach są zupełnie nowe centra.

W tym momencie Rockcastle na terenie Polski posiada portfel nieruchomości o łącznej powierzchni 450 tys. mkw. Roczne przychody z wynajmu to ponad 70 mln euro. W minionym roku fundusz kupił 5 centrów handlowych za ponda 800 mln euro.

Fundusz szykuje nowe projekty deweloperskie. Jeszcze w tym półroczu ruszy rozbudowa CH Platan. Do końca roku podobne inwestycje zaczną się w centrum Solaris i Pogoria. Na przyszły rok zapowiedziano realizację projektów w CH Karolinka i Focus Mall Zielona Góra.

CH Platan w Zabrzu zostanie rozbudowane o 40 tys. mkw. powierzchni handlowej. Łączna wartość inwestycji to nawet 40 mln euro. Wśród nowych najemców znajdą się m.in.: H&M, LPP, Multikino, New Yorker czy Fabryka Formy.

Centrum Solaris w Opolu powiększy się o ponad 8 tys. mkw. Łączny koszt inwestycji to 35 mln euro. Wśród najemców pojawią się m.in. marki Inditeksu, LPP oraz McDonald`s.

Rozbudowa CH Karolinka w Opolu będzie składała się z dwóch faz. Centrum powiększy się o ponad 7 tys. mkw. Wśród najemców znajdzie się m.in. Media Markt, kino oraz firmy z branży gastronomicznej.

CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej powiększy się o ponad 1,1 tys. mkw. Zmiany dotyczyć będą większej powierzchni przeznaczonej dla głównych najemców.

Rockcastle realizuje także nowe projekty. Jeszcze w tym roku wystartuje Wołomin Retail Park. Na 6,5 tys. mkw. znajdą się takie firmy, jak Jysk, Media Expert, Abra Meble czy Komfort. Łączny koszt inwestycji to 3,6 mln euro.

W 2018 roku wystartuje z kolei rozbudowa CH Focus Mall Zielona Góra. Centrum powiększy się o 15 tys. mkw. Do grona najemców dołączy m.in. Decathlon, nowe marki LPP i Inditeksu, New Look oraz firmy z branży gastronomicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • wywu 2017-03-05 13:11:00

  teraz me snapa zaczął prowadzić i konkursy robi, wiec internety tez podbija. Nawet nieźle im to wychodzi.

 • lak 2017-02-28 20:45:34

  szkoda tylko że chyba mało kto wie że to polski sklep. a znam wiele osób dla których byłby to naturalny wybór nawet gdyby mieli ciut wyższe ceny od konkurencji

 • panter8 2017-02-28 13:31:29

  Aż dziwne, że w tym tylko jeden media expert, bo mam wrażenie, że niedługo będą wszędzie. Ale to dobrze. Ja się cieszę, bo mamy przynajmniej polskie sklepy sieciowe.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,32

 • Śr

  7,07

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8511

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane