Rok 2016 w Biedronce: promocje, modernizacje i zupy

Autor: dlahandlu.pl 23 lutego 2017 21:50

Biedronka pozytywnie ocenia miniony rok swojej działalności w Polsce. Sieć skupiła się w tym czasie na intensywnych akcjach promocyjnych, modernizacji sklepów oraz inwestycjach w nowe produkty. W bardzo wymagającym konkurencyjnym otoczeniu, ale także w okresie sprzyjającej koniunktury w handlu (m.in. dzięki programowi 500+), detalista postawił na "customer experience".

W 2016 roku Biedronka wprowadziła do sprzedaży 441 produktów marki własnej. Dyskonter chwali się również wprowadzeniem na swoje półki linii produktów "slow cook", dań gotowych oraz dań na wynos, a także rozpoczęciem sprzedaży 24 nowych produktów bezglutenowych (w tym m.in. piwa, makaronów, produktów rybnych).

Biedronka zainwestowała 7 mln euro we własną fabrykę zup. Tym samym spółka rozszerzyła zakres swojej działalności w Polsce o produkcję. Na półki sklepów trafiły zupy z warzywami dostarczane przez krajowych dostawców.

W parze z urozmaicaniem oferty szedł proces unowocześniania sklepów. W 2016 roku sieć zmodernizowała 221 placówek. Biedronka mocno stawiała także na akcje promocyjne. W ubiegłym roku powstało 45 filmów reklamowych i 207 gazetek reklamowych.

Sieć podsumowała również swój program lojalnościowy - aktywnych kart "Moja Biedronka" jest aż 5 milionów.

Biedronka na koniec poprzedniego roku miała w Polsce 2722 sklepy, które notowały łącznie 4 mln wizyt dziennie. Jeronimo Martins ma w naszym kraju 15 centrów dystrybucyjnych, a flotę samochodową tworzy ponad 1000 ciężarówek. Sieć zatrudnia ponad 60 tys. pracowników.

Dla 51 proc. Polaków Biedronka jest sklepem pierwszego wyboru. 79 proc. zazwyczaj właśnie tam robi zakupy, a 99 proc. zna tę markę.

Biedronka jest w pierwszej 10. największych płatników podatku CIT i 4. największą firmą w Europie Środkowej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ? 2017-03-06 10:36:01

    a ile waży odprowadzony podatek do obrotów? 1%? można tylko domniemywać ile kasy do fiskusa wpadłoby z porównywalnego obrotu z innych podmiotów również ze względu na fakt, że na ich 1 zatrudnionego przypada największy obrót tzn. te same mld np. w tradycji musiałyby skutkować x 3 zatrudnieniem... niby ekonomia skali a jednak ta skala kosztuje... podatników

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane