Rok 2017 w Tesco: Zmiany kadrowe, zamknięcie 11 sklepów, zwolnienia grupowe

Autor: dlahandlu.pl 21 grudnia 2017 11:44

Rok 2017 w Tesco: Zmiany kadrowe, zamknięcie 11 sklepów, zwolnienia grupowe fot. Shutterstock.com

Mijający rok był trudny dla Tesco. Opierając się na przesłankach ekonomicznych, sieć podjęła decyzję o zamknięciu nierentownych sklepów, co pociągnęło za sobą konieczność zwolnień grupowych i zaogniło relacje ze związkami zawodowymi. Duże zmiany zaszły także w kadrze zarządzającej. Sieć zapowiada, że polski rynek jest dla niej ważny. Czy w przyszłym roku Tesco będzie gotowe na nowe otwarcie?

Tesco zmniejsza powierzchnię handlową

Sieć przeprowadziła reorganizację, w wyniku której doszło do zwolnień grupowych (w sklepach oraz biurze głównym). Zmianie uległa struktura w obszarze personalnym (operacje oraz system zarządzania procesami w sklepach). Jednocześnie firma zdecydowała się na likwidację działów sprzedaży internetowej w hipermarketach: Częstochowa ul. Drogowców 43, Kielce, ul. Świętokrzyska 20, Łódź Widzew ul. Widzewska 22, Opole ul. Ozimska 72, Rybnik ul. Żorska 2, Zielona Góra ul. Energetyków 2A w związku z przyczynami ekonomicznymi. W Łodzi klientów serwisu Ezakupy obsługiwać będzie jeden hipermarket Tesco, nie dwa, jak dotychczas (sieć zrezygnowała z dostaw z ze sklepu przy ul. Widzewskiej, cały czas bez zmian funkcjonuje serwis Ezakupy realizowany z hipermarketu przy ul. Pojezierskiej).
Tesco zamknęło też nierentowne sklepy: w Olecku, Piotrkowie Trybunalskim, Białymstoku, Głogowie, Koninie, Łodzi, Opolu, Oświęcimiu, Wałbrzychu, Ścinawie i Żywcu. Bilans zamknięć w roku bieżącym i ubiegłym wyniósł po 11 placówek.

Na koniec lutego 2018 Tesco będzie miało w Polsce o 33 tys. mkw. powierzchni handlowej mniej - wynika z raportu rocznego Tesco. Na koniec lutego 2017 sieć miała w Polsce 429 sklepów. Na koniec lutego 2018 roku będzie ich 420 lub mniej. Tesco poinformowało już, że na przełomie stycznia i lutego 2018 roku zamknie 3 supermarkety: w Konstantynowie Łódzkim, Tuchowie i w Łodzi przy ul. Elsnera.

To nie koniec zmian organizacyjnych w sieci, która zdecydowała się także na likwidację zmiany nocnej w pięciu sklepach sieci. Decyzja dotyczy placówek Tesco w Łodzi (Widzew), Jeleniej Górze, Rybniku, Opolu (Ozimska) oraz Wałbrzychu. Ponadto, w oparciu o opinie i analizy została podjęta decyzja, aby wprowadzić taką samą strukturę kierowniczą w działach Zmiana Nocna, Bistro oraz Grocery we wszystkich krajach Europy Centralnej. W wybranych sklepach ulegnie przeorganizowanie pracy osób zarządzających na stoiskach sucha żywność, zmianie nocnej i Bistro.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane