Roland Berger: Handel detaliczny jedną z najciekawszych branż dla inwestorów private equity

Autor: www.dlahandlu.pl 7 marca 2012 09:25

Roland Berger: Handel detaliczny jedną z najciekawszych branż dla inwestorów private equity

Według najnowszego opracowania ekspertów Roland Berger Strategy Consultants, trudne otoczenie finansowe zmusza inwestorów private equity do koncentrowania się na rozwoju przedsiębiorstw już znajdujących się w ich portfelach. Natomiast najciekawszymi branżami dla nowych inwestycji będą sektory dóbr konsumpcyjnych i handlu detalicznego, przemysł farmaceutyczny, sektor opieki zdrowotnej, logistyki oraz usług dla biznesu.

Badania wykazały, że sektor farmaceutyczny, ochrony zdrowia, dóbr konsumpcyjnych i handlu detalicznego, logistyki oraz usług dla biznesu będą z pewnością stanowić obiekt zainteresowań dla inwestorów PE. Równocześnie z badań wynika, że duże transakcje na kwoty powyżej 250 mln Euro będą należeć do rzadkości, ze względu na dużą niestabilność rynku kapitałowego i restrykcyjność rynku finansoweg.

Większość transakcji M&A nastąpi w sektorze farmaceutycznym i ochrony zdrowia (56%), dóbr konsumpcyjnych i handlu detalicznego (51%) oraz w logistyce i usługach dla biznesu (37%). 

- Po ożywieniu rynku private equity w ostatnich dwóch latach, gospodarka europejska stopniowo wytraca swój impet - mówi Gerd Sievers, partner w Roland Berger Strategy Consultants. - Wynika to głównie z niepewnej perspektywy wzrostu gospodarczego w wielu krajach, a także z trudnej sytuacji refinansowania - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane