PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rolnicy chcą kontroli NIK ws. zmowy cenowej z udziałem sieci handlowych

Autor: www.dlahandlu.pl 25 lutego 2015 11:11

4 lutego prezes Krajowego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych wysłał pismo do prezesa Najwyższej Izby Kontroli wzywające do zbadania zjawisk na rynku rolno-spożywczym.

Jak informuje związek, analiza rynku prowadzona przez KZRKIOR wykazuje, iż podmioty skupowe zastosowały w ostatnich tygodniach rażąco niskie ceny skupu wieprzowiny. Jednocześnie w sieciach supermarketów jak i w sklepach spożywczych nie da się zauważyć spadku cen gotowych wyrobów pochodzących z mięsa wieprzowego.
- Mamy do czynienia ze zjawiskiem zmowy cenowej i wykorzystywania sytuacji w związku z trwającym embargiem rosyjskim do stosowania niskich cen skupu mięsa wieprzowego, co można nazwać okradaniem rolników. KZRKIOR oczekuje od prezesa Najwyższej Izby Kontroli wyjaśnienia: kto zbiera pieniądze na takich różnicach cen żywca w stosunku do cen detalicznych. Słuszny protest i sprzeciw rolników trwa ale obok niezbędnej i koniecznej pomocy państwa w wyrównaniu strat w dochodach rolników należy również spojrzeć na inne zjawiska gospodarcze. Nie da się rzucić wszystkiego na zasady wolnego rynku - apeluje organizacja.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane