PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rosja: Więzienie za windowanie cen żywności

Autor: wyborcza.biz 22 stycznia 2015 10:52

W ciągu roku żywność w Rosji zdrożała o 16 proc. Dlatego teraz do sklepów ruszyli prokuratorzy, by sprawdzić, czy cenniki nie są zawyżone, a na okupowanym przez Rosjan Krymie grożą więzieniem za windowanie cen żywności - czytamy w wyborczej.biz.

Do 19 stycznia inflacja w Rosji wyniosła już 12,5 proc., licząc rok do roku - oszacowała agencja Interfax na podstawie danych o wzroście cen w zeszłym tygodniu, które w środę ogłosił rosyjski urząd statystyczny Rosstat. To oznacza gwałtowne przyspieszenie inflacji w Rosji, która w zeszłym roku wyniosła 11,4 proc. - najwięcej od sześciu lat.

Najbardziej po kieszeni biją Rosjan podwyżki cen żywności. W ciągu roku wzrosły one o 16 proc. Obecnie w górę idą przede wszystkim ceny warzyw: w zeszłym tygodniu kapusta zdrożała w Rosji średnio o 9,5 proc., a groch, marchew, ogórki i pomidory - od 6 do 8,3 proc.

Galopada cen żywności niepokoi władze. W tym tygodniu Prokuratura Generalna Rosji postanowiła przeprowadzić kontrolę, aby ustalić powody wzrostu cen żywności w dużych centrach handlowych.

W niektórych regionach Rosji już grożą sprzedawcom więzieniem za podwyżki cen żywności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane