PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rosną obroty MLP Group

Autor: www.dlahandlu.pl 9 maja 2014 09:56

MLP Group S.A. opublikowało skonsolidowane wyniki za I kwartał 2014 r. Obroty dewelopera powierzchni magazynowych wzrosły r./r. o 3,6 proc. do poziomu 24,1 mln zł. Dzięki zawieranym nowym umowom najmu, zarząd Grupy spodziewa się znacznego przyspieszenia dynamiki przychodów w kolejnych okresach.

W I kwartale 2014 r. skonsolidowane obroty MLP Group S.A. wzrosły r./r. o 3,6 proc. do 24,1 mln zł. Ich głównym źródłem są przychody osiągane z czynszów z najmu. W pierwszych trzech miesiącach tego roku deweloper powierzchni magazynowych wypracował 0,9 mln zł zysku netto w porównaniu z 12,5 mln zł w tym samym okresie poprzedniego roku. Na taką sytuację przełożył się niższy zysk osiągnięty z aktualizacji wyceny nieruchomości inwestycyjnych. W I kwartale br. wyniósł 1,2 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to 16,0 mln zł.

Wartość aktywów netto na koniec marca br. wynosiła 507,4 mln zł i była o blisko 1,5 mln zł niższa niż na koniec grudnia 2013 r. Zmniejszenie to wynika ze spadku wyceny innych długoterminowych aktywów finansowych, a także ze zmiany wyceny transakcji Swap.

Na koniec marca br. MLP Group S.A. wynajmowało nieco ponad 348 tys. mkw. powierzchni magazynowej, czyli o 1 proc. więcej niż trzy miesiące wcześniej. W trakcie przygotowywania było natomiast 26,3 tys. mkw. nowej powierzchni objętej już umowami najmu. - W najbliższym czasie spodziewamy się podpisania kolejnych umów najmu z nowymi klientami. Równolegle prowadzimy negocjacje z wieloma inwestorami zainteresowanymi rozwojem w naszym kraju. W efekcie liczymy na dynamiczny wzrost skali działania w następnych okresach - podkreślił Radosław T. Krochta, dyrektor generalny, wiceprezes MLP Group S.A.

Pod koniec kwietnia br. MLP Group S.A. sfinalizował zakup działki inwestycyjnej o powierzchni 10,5 hektara w Lublinie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Mielec. Celem jest budowa nowego parku logistycznego o docelowej powierzchni najmu ok. 54 tys. mkw. Będzie to szósty park logistyczny w naszym kraju rozwijany przez MLP Group. Tym samym w ramach posiadanego banku ziemi łączna docelowa powierzchnia magazynowa możliwa do zabudowy wzrosła do ok. 774 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane