Rosną obroty najemców CH Forum w Gliwicach

Autor: www.dlahandlu.pl 26 stycznia 2012 14:04

W 2011 r. CH Forum Gliwice zanotowało wskaźnik odwiedzalności przewyższający indeksy ogólnopolskie. Innym kluczowym parametrem świadczącym o kondycji obiektu handlowego jest wskaźnik obrotów najemców na metr kwadratowy. - Pod tym względem rekordowym okresem była wiosna. Podczas gdy w kwietniu ogólnopolski indeks obrotów wykazywał wzrost o 12 proc., Forum notowało ponad 29 proc. wzrostu obrotów - komentuje Agnieszka Mielcarz, dyrektor zarządzający CH Forum Gliwice, z ramienia Avestus Real Estate - spółki zarządzającej centrum.

Dane za pozostałe miesiące w porównaniu z benchmarkami krajowym i regionalnym również wypadały korzystnie. - Dobrymi przykładami tego są maj i czerwiec. W maju osiągnęliśmy blisko 8-procentowy wzrost obrotów, wobec jednoprocentowego w całym kraju, zaś czerwcowe status quo należy uznać za dobry wynik wobec spadku obrotów w monitorowanych centrach krajowych. Świetny był też koniec roku. Sześcioprocentowe wzrosty obrotów w listopadzie i w grudniu potwierdziły dobrą koniunkturę w naszym centrum. Zwłaszcza, że listopad nie wszędzie był tak udany, skoro indeks krajowy znalazł się 7 pkt. proc. pod kreską - wylicza Agnieszka Mielcarz.

Na tle wyników sprzedaży całego centrum w 2011 r. wyróżniły się: moda męska, najemcy oferujący bieliznę, usługi oraz sektor rozrywki. W najlepszych miesiącach wzrosty w tych branżach przekraczały nawet 50 proc.

Forum - centrum handlowo-rozrywkowe położone w centrum Gliwic. Ze swoimi 43.000 mkw. pow. handlowej (GLA) i 140 najemcami, jest drugim tego typu obiektem na Górnym Śląsku i w Zagłębiu - najszybciej rozwijającym się i najgęściej zaludnionym regionie Polski (2,5 miliona mieszkańców).

Centrum zarządza Avestus Real Estate Sp. z o.o. Dyrektorem zarządzającym jest Agnieszka Mielcarz, nominowana do nagrody Dyrektor Roku Centrum Handlowego w konkursie CEE Retail Real Estate Awards 2011.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane