Rosną przychody Eko Holding, spółka chce przejmować lokalne sieci

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 19 maja 2010 12:34

Rosną przychody Eko Holding, spółka chce przejmować lokalne sieci

Eko Holding S.A. w I kw. br. odnotowała przychody w wysokości 296,9 mln zł, czyli o 3,6 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ub.r. Zysk netto wyniósł 4,08 mln zł (mniej o 4,4 proc.). Spółka zapowiedziała akwizycje małych i średnich lokalnych sieci handlowych. - Jesteśmy w trakcie rozmów i mamy nadzieje na sfinalizowanie transakcji jeszcze w tym roku. Podpisaliśmy już umowę warunkową nabycia 100 proc. udziałów w spółce Przedsiębiorstwo Handlowe Inter-Kram z siedzibą w Wolsztynie, które prowadzi 36 marketów. Jego roczne obroty wynoszą 70 mln zł. Właśnie takie spółki są w kręgu naszych zainteresowań - powiedział prezes Eko Holdingu, Krzysztof Gradecki.

Prezes Gradecki zaznaczył, że Eko Holding chce się pojawić na tych rynkach, na których w tej chwili sieć jest nieobecna, czyli w Warszawie oraz w Polsce północnej i wschodniej.

Spółka zapowiedziała także remodeling większości swoich sklepów. - Zmienimy wizualizację oraz ułożenie towarów w 70 placówkach. Stawiamy przede wszystkim na produkty świeże: owoce i warzywa, chleb. Ten asortyment dobrej jakości pozwala nam na pozyskanie klienta codziennego. Ostatnio zorganizowaliśmy w naszych sklepach Dni Chleba i widzimy efektywność takich działań, które z jednej strony zwiększają sprzedaż, a z drugiej przekonują klientów do robienia zakupów właśnie w naszej sieci - powiedział prezes Gradecki.

Spółka chce również zmienić swoją politykę zakupową. - U producentów będziemy robić wyłącznie zakupy gotówkowe, pozwolą nam na to środki pozyskane z emisji akcji (spółka zadebiutowała na GPW 24 marca br.). Dzięki temu będziemy w stanie utrzymywać większą rentowność - powiedział Robert Orlicz, wiceprezes Eko Holding.

Komentując wyniki dodał, że jest zadowolony z notowań po pierwszym kwartale. - Zmagaliśmy się z cieżką zimą, która nie zachęcała do robienia zakupów. Mimo to poprawiliśmy przychody. Zmniejszenie zysku netto jest natomiast wynikiem zmiany podejścia do księgowania wstępnych opłat leasingowych oraz bonusów handlowych rozliczanch w formie premii pieniężnych. Prognozujemy, że na koniec 2010 roku osiągniemy przychody w wysokości 1,25 mld zł oraz wynik netto - 29 mln zł. Chcemy też utrzymać rosnący poziom marży handlowej - wyjaśnia wiceprezes Robert Orlicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    0,82

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane