PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rosną przychody i zysk spółki Rank Progress

Autor: www.dlahandlu.pl 15 marca 2012 09:48

Spółka deweloperska Rank Progress miała 151,69 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011 roku wobec 90,97 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody wyniosły 168,58 mln zł wobec 52,87 mln zł rok wcześniej.

Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 156,49 mln zł wobec 95,18 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, w 2011 roku spółka miała 45,98 mln zł zysku netto wobec 5,40 mln zł zysku rok wcześniej.

Jak podkreśla zarząd, na tak dużą dynamikę wzrostu zysku miały głównie wpływ duże inwestycje: sprawnie zrealizowane i sprzedane z godziwym zyskiem. - O sukcesie w naszej branży decydują relacje z najemcami oraz dobra lokalizacja. Na skomercjalizowany w stu procentach obiekt, generujący wysokie obroty i takąż stopę zwrotu, nietrudno znaleźć nabywcę. A takie są właśnie sprzedawane przez nasz centra i galerie - mówi Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

Przeczytaj także:

Spółka sprzedała w zeszłym roku obiekty i nieruchomości warte około 0,4 mld zł, w tym za 183 mln zł Galerię Twierdza w Zamościu. Transakcja ta okazała się jedną z największych na rynku nieruchomości komercyjnych w ubiegłym roku.
- W tym roku i w najbliższych latach zarząd Rank Progress ma zamiar kontynuować strategię inwestowania w małych i średnich miastach oraz dywersyfikować swoją działalność, przygotowując krótkoterminowe, ale wysokomarżowe projekty dla swoich partnerów. Spółka jednocześnie elastycznie dostosowuje się do potrzeb rynku, dlatego większy nacisk kładziony będzie na możliwie szybkie i korzystne spieniężenie inwestycji. - Wszystkie nasze galerie cieszą się dużym zainteresowaniem potencjalnych kupców, bo są one doskonale zlokalizowane i przynoszą najemcom stałe, wysokie obroty - podkreśla prezes Mroczka.
Doskonała sytuacja finansowa Rank Progress pozwoliła przeznaczyć aż 50,14 mln zł na dywidendę zaliczkową z zysku za 2011 rok, czyli 1,35 zł na jedną akcję. Dzień prawa do zaliczki na dywidendę to 24 marca 2012 roku. Rozpoczęcie jej wypłaty nastąpi 31 marca 2012 roku. 

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.
W latach 2001 - 2011 Rank Progress oddał do użytku 24 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 296,5 tys. mkw., oraz 6 własnych galerii handlowych, o łącznej powierzchni 153,7 tys. mkw. - w Jeleniej Górze i Legnicy oraz sprzedanych już obiektów w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu. W latach 2007 - 2011 deweloper zrealizował 13 krótkoterminowych projektów o łącznej powierzchni 666 tys. mkw.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane