PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rosną wydatki na internet rzeczy. Ponad 3 mld dolarów w 2018 roku

Autor: wirtualnemedia.pl 15 czerwca 2015 10:31

Firma analityczna IDC szacuje, że w latach 2014-2018 wydatki na internet rzeczy (IoT) na polskim rynku zostaną podwojone i ostatecznie osiągną poziom 3,1 miliarda dolarów. Najbardziej obiecujące segmenty to monitoring floty, inteligentne sieci energetyczne oraz urządzenia domowe.

W ub.r. w Polsce na urządzenia i rozwiązania związane z internetem rzeczy wydano 1,5 mld dol. Główny ciężar wydatków spoczywał na przedsiębiorstwach, które adaptują nowe technologie IoT w takich dziedzinach jak produkcja, komunikacja i zarządzanie.

Według prognoz IDC do 2018 r. nakłady na internet rzeczy sięgną kwoty 3,1 mld dol., a najszybciej rozwijającym się sektorem będą rozwiązania do monitoringu floty - tutaj za trzy lata wydatki osiągną poziom 379 mln dol. Oprócz tego wzrost wydatków zanotuje segment inteligentnych sieci energetycznych, działalność wytwórcza oraz zarządzanie zasobami produkcyjnymi. Obiecującą dziedziną, według prognoz IDC, będą inteligentne urządzenia domowe, gdzie wzrost rocznej stopy wydatków w latach 2014 – 2018 wyniesie 46 proc, a także segment motoryzacji, cyfrowych ofert sklepowych i inteligentnych budynków.

Ddo 2018 r. wartość tego rynku osiągnie poziom 13,58 mld dol., z kolei do 2 mld dol. wzrośnie liczba urządzeń podłączonych do sieci. Obecnie stopa wzrostu w segmencie IoT w środkowoeuropejskim obszarze ma dynamikę 18,7 proc. W ub.r. wartość rynku sięgnęła 6,83 mld dol., a w bieżącym roku wyniesie już 8,20 mld dol. Analitycy IDC wskazują, że jednym z głównych obszarów, w którym najszybciej będą rozwijały się technologie IoT staną się urządzenia do noszenia (wearables).Internet

Wśród największych wyzwań stojących przed rynkiem internetu rzeczy i urządzeń do noszenia eksperci IDC wymieniają konieczność większej akceptacji tych technologii przez użytkowników oraz odpowiednie zabezpieczenie danych wykorzystywanych przez platformy typu IoT.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane